mototour.pl trasy motocyklowe miejsca przyjazne motocyklistom zloty motocyklowe

Impreza: Erzberg Rodeo 2016
Miejsce: Erzberg, Austria
Termin: 26-29.05.2016

( Dodaj opinie )

W maju przygotujcie się na mega dawkę emocji związaną ze sceną enduro, a w zasadzie hard enduro. Rusza XXII  edycja najbardziej hardcorowej i najtrudniejszej imprezy tego typu. Czekają nas cztery dni szalonej jazdy, a na koniec główny, finałowy wyścig Red Bull Hare Scramble, w czasie którego 500 motocyklowych maniaków z całej Europy spróbuje  mimo piasku, kamieni i grawitacji dotrzeć do mety najtrudniejszego rajdu świata. W zeszłym roku zobaczyliśmy Andreasa Lettenbichlera, Jonny Walkera i po krótkiej przerwie naszego polskiego wymiatacza Tadka Błażusiaka. Oprócz sławnych nazwisk, odjazdowej, apokaliptycznej miejscówki, w której odbędą się zawody, w tym roku zapowiada się równie interesująco.

29.05.2016 - Graham Jarvis na Husqvarnie wygrał tegoroczną edycję Erzbergrodeo 2016 - Red Bull Hare Scramble. Drugie miejsce podium zajął Gómez. Nasz zawodnik Tadek Błażusiak miał awarię dźwigni hamulca, co pochłonęło mu masę czasu. Ostatecznie Błażusiak został sklasyfikowany na ósmej pozycji, co jest i tak dobrym miejscem, uwzględniąc skalę trudności, tej wymagającej trasy.