mototour.pl trasy motocyklowe miejsca przyjazne motocyklistom zloty motocyklowe

Alaska - zimą - Dalton Highway

+ 61
+ 57

Miejsce: USA, Alaska
Trasa: Dalton Highway,
Livengood - Deadhorse

Długość trasy: 666 km

( Dodaj opinie )

 

Jak podróżować motocyklem zimą, przy minus 35 stopniach poniżej zera? Dwójka zapaleńców z Holandii przemierzała północne terytoria USA, stykając się codziennie z trzaskającym mrozem, śniegiem, lodem i wzniecającymi pył ciężarówkami. Wyzwanie tylko dla najbardziej zatwardziałych ultrasów. Zobaczcie kilka ujęć skręconych przez motocyklistów. Więcej informacji można przeczytać na ich stronie reismotor.nl.

 

Autostrada Jamesa W. Daltona to 666 km niezwykle malowniczej drogi na Alasce. Trasa rozpoczyna się na północ od Fairbanks, a kończy się w Deadhorse nieopodal Oceanu Arktycznego. Droga została zbudowana w 1974 roku. Znaczenie trasy polegało głównie na ułatwianiu transportu przy poszukiwaniach i wydobyciu ropy naftowej w północnej Alasce. Jej nazwa pochodzi od inżyniera Jamesa Daltona, który pracował przy budowie różnych projektów na Alasce jako ekspert i konsultant.

 

Szosa, przebiega zasadniczo wzdłuż rurociągu, w jednym z najbardziej odizolowanych terenów w Stanach Zjednoczonych. Po drodze znajdują się tylko trzy miasta na trasie: Coldfoot, Wiseman, Deadhorse. Pomimo oddalenia od cywilizacji Dalton Highway ruch ciężarówek jest dość znaczny jak na takie miejsce i określa się jako: około 160 ciężarówek dziennie w miesiącach letnich i 250 ciężarówek na dobę w okresie zimowym

 

Dojazd do samego oceanu jest jednak ograniczony. Kilka kilometrów od Oceanu Arktycznego, na końcu drogi za Deadhorse zaczynąją się prywatne drogi należące do firm naftowych. Oczywiście jak to w stanach można za pieniądze wykupić komercyjną wycieczkę i dojechać bezpośrednio do Oceanu Arktycznego.

Profil autora :
Eliza
 
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

mototour.pl: