Parada motocyklowa w Doniecku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 października 2014, zaraz po zdobyciu lotniska w Doniecku odbyła się  parada motocyklowa w centrum miasta. Niedługo potem jeden z dowódców batalionu Donieckiej Republiki Ludowej nazywany Motorola siedząc w quadzie udzielał autografów nie mogąc się opędzić od tłumu. Jeszcze niedawno Motorola określony został przez  "polskie media" terorystą. Na wschodzie Motorola uważany jest jednak  za bohatera. Fascynacja i owacje na jego część napewno nie są udawane i widać, że jest to w pełni autentyczna sytuacja. Kim jest faktycznie Motorola, nazwany w Polsce "separatystą z Donbasu, który  grozi Polsce"?

Motorola to Arsen Pawłow, który walczy na wschodniej Ukrainie o niepodległość i uwolnienie Donbasu od kijowskiej junty. Tak bowiem traktowana jest władza z Kijowa na wschodzie Ukrainy przez większość tamtejszych obywateli. Oczywiście w polskich mediach sytuacja ta traktowana jest nieco odmiennie, w zupełnie innym świetle. Motorolę poznaliśmy kilka miesięcy temu, kiedy to "niezależna" TVN i inne podobne media zaprezentowały trochę wyjęty z kontekstu film, jak to pewien  "terorysta" zapowiada, że przyjdzie do Polski. W istocie ostrzeżenie, a w zasadzie mały show słowno-medialny dotyczyło incydentu dyplomatycznego, kiedy to polskie służby specjalne tłumacząc się względami proceduralnymi nie wyraziły zgody na przelot nad naszym krajem pewnego samolotu, w którym leciał tak nawiasem szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu. "Jeśli będziecie robić nam na złość i nie będziecie  przepuszczać naszych samolotów "Motorola" przyjdzie do Was. Takie było wtedy przesłanie filmu. Oczywiście z jedynie słusznym komentarzem...Tymczasem Arsen  znany jest z tego, że lubi prowokować i być w centrum wydarzeń.
 


W odróżnieniu od nagonki zachodnich mediów  "Motorola" w prasie rosyjsko języcznej to jednak bardzo pozytywna postać, co więcej mająca zadatki na medialną gwiazdę. Mieszkańcy Doniecka oddają mu niemalże hołd, skandując:" Gieroj (tłumaczenie) Bohater! Dzięki kanałowi youtube i rosyjskim programom telewizyjnym, na których udostępniane były filmiki nagrywane kamerą  z jego kasku z niektórych akcji wojskowych, stał się powszechnie znany i lubiany. Jego ślub z dziewczyną  poznaną w czasie walk niedaleko wsi Siemionowka był również niemałym wydarzeniem na wschodzie.

Na filmie fragment parady motocyklowej na Placu Lenina w Doniecku.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Autoczesciexpert.pl