XVI Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego Jasna Góra 2019 - Częstochowa

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Motocyklowy Zlot Gwiaździsty 2019
Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2019
Częstochowa, Jasna Góra
06-07.04.2019
Stowarzyszenie Rajd Katyński
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.81 (8 Votes)

 

06.04.2019 to sprawdzona już i potwierdzona data tegorocznego "Otwarcia Sezonu Motocyklowego" organizowanego przez Stowarzyszenie Rajd Katyński. W tym roku podobnie jak poprzednio będą również dwie imprezy otwarcia sezonu organizowane przez dwa różne stowarzyszenia. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Rajd Katyński odbędzie się tym razem jako pierwsza. W zeszłym roku dopisała prawie letnia pogoda i do Częstochowy przybyło wg. szacunków między 30-50 tys. motocykli. Zlot Gwiaździsty w zeszłym roku był więc na swój sposób zlotem szczególnym i frekwencyjnie udanym. Zbiórka do parady rozpoczęła się już w sobotę wieczorem na Przeprośnej Górce, gdzie znajduje się Sanktuarium Ojca Pio. Główna parada ulicami Częstochowy ruszyła po  godz. 10 na Jasną Górę. W samo południe odbyła się uroczysta Msza św., której tradycyjnym elementem było święcenie motocykli przed rozpoczynającym się sezonem. W tym roku będzie prawdopodobnie podobny program. Tradycją stało się, że wielu naszych motocyklowych braci przyjeżdża już dzień wcześniej i nocuje w namiotach (lub w domach pielgrzyma) na terenie Sanktuarium Ojca Pio. 

Oprócz święcenia motocykli uczestnicy zlotu włączają się w działalność charytatywną: zbierana jest krew dla potrzebujących, zabawki dla dzieci z sierocińców na Kresach Rzeczypospolitej, kwesta na rzecz Kresowian, po wpłacie 20 złotych, można było dostać znaczek zlotowy.

Jeśli chodzi o imprezę niezależną od Zlotu Gwiaździstego im Księdza Peszkowskiego, pod nazwą "Zjazd Gwiaździsty", organizowana przez Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów (Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty)to odbędzie się w tym roku terminie 14.04.2019 r.

 

Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2019
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Dodaj