Hale pod Nadarzynem mogą zamienić się w szpital polowy - deklaracja PTAK Expo

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Deklaracja PTAK Expo
Wydarzenia
Nadarzyn
marzec 2020
Ptak Warsaw Expo
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 "Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego - deklaruje Tomasz Szypuła, prezes zarządu PTAK Warsaw Expo.


Jak przypomina prezes zarządu PTAK Warsaw Expo, podobne działania podejmowane są w innych krajach zmagających się z pandemią koronawirusa. - Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku - podaje przykłady ze świata Tomasz Szypuła.

- Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. mkw., na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital - mówi Szypuła.

Obiekt może zostać udostępniony nieodpłatnie. - Oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu Ptak jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie - wyjaśnia prezes Ptak Warsaw Expo.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres