KTM, Husqvarna Ducati - producenci wstrzymali produkcję

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Wstrzymanie produkcji motocykli
motocykle
świat
marzec 2020
KTM, Ducati
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Niektóre z najbardziej popularnych marek motocykli na świecie wstrzymały produkcję. Przyczyn jest kilka. Dużo mniejsza sprzedaż, ochrona zdrowotna pracowników i przede wszystkim braki podzespołów spowodowane przerwaniem ciągłości w łańcuchach dostaw. W ubiegłym tygodniu Pierer Mobility Group największy europejski producent motocykli i spółka macierzysta KTM, Husqvarna i GasGas, ogłosił, że pracownicy otrzymają dwutygodniowe „wakacje firmowe”, które będą trwać do 10 kwietnia. Szczególnie sytuacja jest widoczna we Włoszech, gdzie wydajność linii produkcyjnej została zredukowana do minimum. Na wstrzymanie produkcji zdecydował się np. Ducati, który skoncentrował się na działaniach zmierzających do ochrony zdrowia swoich pracowników i całkowicie zamknął fabrykę w Borgo Panigale. Pierwotnie fabryka miała być zamknięta do 25 marca, ale wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie przedłużony. Ducati planuje wykorzystać czas przestoju na wdrożenie nowych działań na liniach produkcyjnych, które jeszcze zwiększą poziom bezpieczeństwa pracowników.

Inna kultowa włoska marka Moto Morini również zamknęła fabrykę w Trivolzio pod Mediolanem. Taka sytuacja dotyczy również Yamaha Europe w dwóch zakładach we Włoszech i we Francji, gdzie linie produkcyjne zostały tymczasowo zawieszone w odpowiedzi na sytuacje. Natomiast gigant produkujący hamulce Brembo informuje, że praca jest kontynuowana bez większych pzestojów i wciąż pracuje nad komponentami w swoich obiektach w Mediolanie.

Podobnie w Niemczech biura konstrukcyjne BMW zostały zamknięte, a firma skierowała swoich pracowników do pracy zdalnej, po tym, jak kilka osób w centrali w Monachium zostało zdiagnozowanych pozytywnie na obecność koronowirusa. Wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższym okresie zamknięcia i przerwy nie wpłyną na dostępność nowych modeli motocykli. Pierer Mobility potwierdza „dostępność wszystkich modeli", które bez problemu będzie można kupić w nadchodzącym sezonie u Waszych miejscowych dealerów”. Podobnie wyraża się Ducati, który stwierdził, że „wszystkie usługi wsparcia i usług dla naszych klientów są gwarantowane, pnie będzie problemu również z dostawą części zamiennych”.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Tags: , ,
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres