Pałac Paulinum

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pałac Paulinum
Polska, woj. dolnosląskie
Jelenia Góra
pałac i hotel
otwarte cały rok
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

 

Pałac Paulinum - Jelenia Góra. Na szczycie parkowego wzgórza, niedaleko centrum miasta, znajduje się malowniczo położony Pałac Paulinum. Tarasy widokowe, wykusze i wieżyczki nadają piękna tej budowli. Pierwsza wzmianka o tym miejscu (Paulinenhof) przypada na połowę XVII w. i jest związana z przybyciem jezuitów do Jeleniej Góry. Pałac został wzniesiony w poł. XIX w. przez rodzinę Kramstów. W architekturze i elementach dekoracyjnych widoczne są nawiązania do saksońskiej architektury zamkowo-pałacowej. Park krajobrazowy na stoku wzgórza założył ogrodnik Siebenhaar.

Liczne alejki między skałami tworzą niepowtarzalny urok tego miejsca. Obfity starodrzew, dzięki swojej gęstości, oddziela otoczenie pałacu od miejskiego zgiełku. Kolejnym właścicielem został Oskar Caro, tajny radca handlowy. Prace nad modernizacją budowli zlecił on wrocławskiemu architektowi, Karlowi Grosserowi. Na początku XX w. obiekt przebudowano w stylu eklektycznym. Wnętrze hotelowe mieści wiele interesujących, godnych uwagi pomieszczeń, jak choćby mała jadalnia z mozaikową kopułą oraz dawne sale klubowe.

Od roku 2002 pałac jest własnością prywatnej spółki. Służy m.in. jako centrum konferencyjno-rekreacyjne, odbywają się w nim konferencje, wesela, bankiety, spotkania biznesowe. Sale balowe i tarasy z widokiem na park i Karkonosze tworzą szczególny nastrój dla tego typu uroczystości i spotkań.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

© mototour.pl