Podklasztorze - Sulejów - Best Western Plus

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Podklasztorze - Sulejów
Polska, woj. łódzkie
Sulejów
zabytkowy obiekt i hotel
cały rok
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

 
Jak się teraz nazywa dawny hotel Podklasztorze w Sulejowie? To teraz Best Western Plus Hotel Podklasztorze. W każdym bądź razie piszę o nim tylko dlatego, że to dawne Opactwo Cystersów w Sulejowie i hotel "zrobiono" na zrębach XII-wiecznej budowli. Opis opactwa znajdziecie w innym artykule. Stary hotel, który przez lata był w tym miejscu wymagał inwestycji. Przeprowadzono intensywne prace modernizacyjne. Zainwestowano kilkanaście milionów i znajdujący się w XII-wiecznym Opactwie Cystersów w Sulejowie obiekt wszedł do portfela sieci hotelowej Best Western. Właścicielem, a w zasadzie agentem sieci Best Western w woj. łódzkim jest firma PTH Trybunalskie S.A. Posiada dwa hotele należące do marki. Drugi hotel obok WESTERN Plus Hotel Podklasztorze to BEST WESTERN Trybunalski. Czy firmie udało się odtworzyć autentyczny, średniowieczny wystrój wnętrz i oddać historyczny charakter obiektu? Nie wypowiadam sie sprawdźcie sami.

W każdym bądź razie hotel Podklasztorze to obiekt  historyczny i w 2012 roku, przyznano mu tytuł Pomnika Historii. Z tego co wiadomo to remonty dobiegają końca, albo już zakończyły się i obiekt będzie dysponował 50 pokojami, w którym można będzie poczuć "ducha historii". Przynajmniej teoretycznie, bo nazwy nawiązują do średniowiecznych mnichów i średniowiecznego opactwa. Możecie więc zamieszkać w:

Celi Zielarza, w Celi Skryby, a przy tym skorzystać z basenu, jacuzzi, sauny i SPA. Ciekawe połączenie.

Hotelowa restauracja ma oferować piwo cechowe warzone według średniowiecznej receptury, konfitury, chleby wypiekane na miejscu i wędlin z hotelowej wędzarni. Więcej o Opactwie Cystersów przeczytasz w innym artykule.

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
© mototour.pl