mototour.pl trasy motocyklowe miejsca przyjazne motocyklistom zloty motocyklowe

Allegro - 10% prowizji w dziale motoryzacja

+ 5
+ 2

Temat: Sprzedajesz na Allegro?Zapłacisz nawet 10% prowizji w dziale akcesoria motocyklowe, firma zmienia cenniki
Miejsce: Polska
Termin: Od 18.09.2017

( Dodaj opinie )

Obojętnie czy wystawiasz starą poszarpaną skórę czy zestaw gadżetów motocyklowych po 18 września 2017 na allegro zapłacisz dodatkowy haracz. Jeśli przykładowo uzyskasz z licytacji 500 zł, zapłacisz minimum 50 PLN prowizji od sprzedaży na tym popularnym serwisie sprzedażowym.

Prowizja od sprzedaży od 18 września będzie wynosić 8-10% na większość działów związanych z motocyklami. Zamiast zapłacić np. 30 zł jak dawniej bywało w większości sprzedawanych przedmiotów, teraz trzeba będzie zasilić konto bankowe pośrednika 2-3 razy większymi opłatami. Z pobieżnych wyliczeń wynika, że podwyżka będzie się kształtować na poziomie 250%. Przykładowo za sprzedane akcesoria za 2K zapłacisz pomiędzy 160-200 PLN prowizji. Wyjątkiem są tylko opony, na które obowiązywać będzie prowizja 4%. Alledrogo dokopało zresztą nie tylko branży motocyklowej. Już w maju 2017  wzrosły stawki prowizji w wielu innych działach. Na 10% skoczyły Antyki i Sztuka, Przemysł, Biuro i Reklama, 9% Kolekcje.  Prowizja 8 % od ceny końcowej obowiązuje już na sprzęt estradowy, studyjny i DJ-ski, a 7% zapłacić trzeba za gitary. Wcześniej w branży motoryzacyjnej trzeba było zapłacić prowizję od sprzedaży zazwyczaj 1,5-6 proc. plus konkretna kwota.


Co to oznacza dla motocyklistów i branży motoryzacyjnej? Zapewne sprzedawcy będą musieli sobie zrekompensować koszty wystawienia przedmiotów o zapłatę prowizji i ceny wzrosną również o około 8-10 %. Inną alternatywą jest sytuacja, kiedy to alledrogo stanie się tylko popularną wyszukiwarką cenową, a finalizować zakupy większość motocyklistów będzie nie na portalu, tylko stronach internetowych wystawców i w sklepach stacjonarnych. Wszystko zależy zresztą od polityki cenowej sprzedawców. Jeśli ceny na portalach firmowych będą atrakcyjne skorzystają z tego sklepy niezależne obchodząc licytacje. W sieci można znaleźć również  inne opinie. Firma chce stopniowo zmienić charakter polskiego rynku i dąży do monopolizacji pewnych kanałów sprzedażowych w duchu amazona. Zamiast być platformą tysięcy małych firemek, portal stanie się globalnym marketem, zarządzanym i sterowanym przez konsorcjum. Spółka już ma wiele własnych sklepów pod różnymi markami. Te własne sklepy, które nie płacą z oczywistych względów takiej wysokiej prowizji, będą więc stopniowo przejmować najbardziej intratne segmenty rynku i eliminować konkurencyjnych sprzedawców. W tym kierunku idzie również szata graficzna portalu, gdzie wszystko przypomina jeden wielki shop, zdjęcia są zunifikowane,.


Allegro odpowiada na zarzuty, że wprawdzie opłaty prowizji wzrosły, ale w wielu kategoriach, w których została zmieniona wysokość prowizji, serwis zrezygnował również z pobierania opłat za wystawienie przedmiotu. Sprzedawca nie zapłaci również za dodatkowe zdjęcia prezentujące ofertę. Sprzedaż we własnych sklepach internetowych stanowi tylko ułamek przychodów firmy. Z naszych analiz wynika, że od 18 września stawka za wystawienie w popularnych kategoriach motoryzacyjnych zmniejszy się, ale nie zniknie całkowicie i wyniesie od 10 -25 groszy za ofertę.

W nowej prowizji sprzedając za 5.000. PLN trzeba będzie zapłacić 500.25 zł prowizji.

 

 
Profil autora :
Henry
 
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

mototour.pl: