Przełęcz Przysłup - droga DK 28

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Przełęcz Przysłup
trasa asfalt
woj. podkarpackie
Załuż - Tyrawa Wołoska
cały rok
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)


Przysłup to przełęcz w Górach Sanocko-Turczańskich. Znajdują się tu jedne z ciekawszych serpentyn w Polsce. Winkle niczym na alpejskich trasach to fragment trasy DK 28 Przemyśl – Sanok.  Najciekawszy odcinek pomiędzy miejscowością Załuż, Tyrawa Wołoska,  Wujskie (droga DK28) pokonuje główny grzbiet Gór Słonnych. Przy trasie możesz się zatrzymać przy punkcie widokowym Słonne, gdzie znajduje się parking platforma widokowa na wysokości 550 m n.p.m. - 1 km na południowy zachód od Przysłupu stąd rozległa panorama na pasma Gór Sanocko-Turczańskich i Bieszczadów.

Granicka to zalesione obniżenie w głównym grzbiecie Górach Słonnych, pomiędzy wzniesieniem o wysokości 636,4 m n.p.m., a masywem góry Przysłup (658 m n.p.m.). Na tym odcinku droga krajowa nr 28 tj. Wujskie – Tyrawa Wołoska wznosi się ok. 260 m w górę, potem spada 280 m w dół, odcinki pokonywane są przez ciąg (podobno najdłuższych w Polsce) serpentyn.

Od wschodu Granickiej tzw. Pasmo Olchowieckie. Od zachodu i północnego zachodu dolina Olchowskiego Potoku. Na południu masyw sąsiaduje z szeroką doliną Sanu. Grzbiet Granickiej ma długość ok. 5 km.

13.8 km, n/a


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tours

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres