Rosyjska e-wiza za darmo - jedziemy do Kaliningradu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Kaliningrad za free
e-wiza do Rosji
Rosja
01.07.2019
ambasada Rosji
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 


Rosja zaprasza na swoje terytorium, a konkretnie w okolice Kaliningradu. Co więcej możemy pojechać tam zupełnie za darmo. Opcja uzyskania wizy elektronicznej jest szybka, bezbolesna niczym otwarcie kolejnej butelki piwa. Co trzeba zrobić, aby dostać wizę? Wystarczy otworzyć formularz na stronie

http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx?lst=pl&it=/El_visa_kalinigr_pl.aspx

usiąść wygodnie w fotelu, wypełnić kilka rubryk, a na końcu dodać aktualną fotografię, która się zmieści w ramce. To wszystko robimy oczywiście w formie elektronicznej bez wychodzenia z domu. Nie potrzebujemy w odróżnieniu od zwykłej rosyjskiej wizy żadnego zaproszenia, voucherów, rezerwacji hotelowych i dolarów. Złożenie wniosku i odpowiedź otrzymamy w ciągu 3 dni na naszą skrzynkę mailową. Najważniejszym elementem całego procesu jest jednak fakt, że e-wizy do obwodu kaliningradzkiego są wydawane bez większych problemów. Z udogodnienia można skorzystać od 1 lipca 2019 r. Z punktu widzenia formalnego nie ma w tym żadnych uwarunkowań. Rosja nie liczy na jakieś ustępstwa wizowe ze strony kołchozowej Europy i robi to całkowicie jednostronnie.


Kto załapie się na uproszczoną procedurę wizową? Na ułatwioną procedurę mogą liczyć obywatele 53 państw z UE, poza Wielką Brytanią. Ubiegać mogą się również obywatele wszystkich państw strefy Schengen i kilkanaście krajów azjatyckich. Na liście nie znajdziemy obywateli  USA, którzy podobnie jak ci z UK muszą przechodzić tradycyjną procedurę pozyskania wizy.

Wnioski wizowe do obwodu Kaliningradzkiego składamy poprzez stronę rosyjskiego MSZ, w języku rosyjskim lub angielskim. Kto nie zna cyrylicy, proponujemy wgrać na firefoxa specjalną wtyczkę tłumaczenia, które ułatwi nam odpowiedzi na pytania. Inną opcją jest zmiana menu strony na język angielski. Tych pytań do wypełnienia nie ma dużo. Nie jest to tak skomplikowane jak wypełnienie formularzy do USA, kiedy urzędnicy ambasady chcą wiedzieć o nas wszystko, łącznie z historią konta bankowego i zaznajomić się z naszym stanem zdrowia i przebytymi chorobami.

Wypełnienie formularzy wizowych do Rosji zajęło nam nie więcej jak 10 minut. Były to proste pytania dotyczące miejsca pobytu, celu podróży i podstawowe dane osobowe konieczne do wystawienia dokumentu wizowego. Jeśli nie macie pomysłu na wpisanie miejsca pobytu podpowiadamy, że wystarczy wejść wcześniej na jakiś portal hotelowy, (booking czy agoda) i znaleźć kilka adresów hoteli w Kaliningradzie.

W ciągu trzech dni na naszą skrzynkę otrzymamy odpowiedź i link do strony, z której będziemy mogli pobrać i wydrukować na drukarce, kod cyfrowy i numer referencyjny wizy. My po wysłaniu wniosku, pozytywną odpowiedź dostaliśmy już dwa dni później. Z tym wszystkim pozostaje nam już tylko udać się na przejście graniczne. E-wiza jest ważna przez 30 dni od daty wypełnienia wniosku. Na terytorium obwodu kaliningradzkiego będziemy mogli jednak przebywać osiem dni. Z zapowiedzi władz w Moskwie wynika, że od 2021 r. jednorazowe wizy elektroniczne, będą obowiązywać w całej Federacji Rosyjskiej.

Do lipca 2016 r. mieszkańcy województw granicznych z obwodem kaliningradzkim tj. województwa warmińsko-mazurskiego i województwa pomorskiego, mogli podróżować na północ FR na zasadzie umowy o małym ruchu granicznym. 4 lipca 2016 strona polska jednostronnie zawiesiła jednak umowę, pod pretekstem odbywającego się szczytu państw Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) w Warszawie. Umowa ta nie została już nigdy odwieszona.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Komentarze   
Bruce
+2 # Bruce 2019-08-14 15:08
Интересует машина напрокат в крыму ? Поездки по Симферополю, Крыму – это очень увлекательно, ведь они дарят много позитива, радости и знакомят с достопримечательностями. Прокат авто позволяет каждому отдыхающему рассмотреть достопримечательности в то время, когда удобней всего. При этом нет необходимости подстраиваться под график групповых поездок. Сервис является не только комфортным, но и экономически выгодным. Машина, которая находится в вашем распоряжении, открывает удивительные перспективы. На сайте avto-prokat-crimea.ru вы получаете возможность ознакомиться со всеми условиями.

Опытные, квалифицированные сотрудники прислушиваются к пожеланиям каждого клиента, учитывают требования. Это и позволяет максимально быстро, эффективно подобрать решение, удовлетворяющие запросы отдыхающих. Понимание карты региона, а также индивидуальный подход к клиентам, техническая спецификация – все это и делает поездки максимально комфортными. При этом бюджет клиент будет максимально сохранен.

Tours

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres