Przełęcz San Bernardino - Szwajcaria

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejsce: Przełęcz Św. Bernarda
Miejsce: Szwajcaria
Długość trasy: 33 km
Charakter trasy: asfalt
Max nachylenie: 10%

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (5 Votes)

 Przełęcz w Alpach szwajcarskich - San Bernardino, leżąca na wysokości (2065 m). Droga rozpoczyna się w Hinterrhein, a kończy się w Mesolcina (Misox) przebiegając przez doliny Thusis (Gryzonia) i Bellinzona (Ticino). Jest to malowniczo położona, wysokogórska trasa w Alpach  Lepontyńskich, w kantonie Gryzonia w Szwajcarii.


Nazwa przełęczy pochodzi od małej miejscowości San Bernardino w gminie Mesocco położonej na wysokości 1600 m n.p.m., na południe od przełęczy. Pod koniec XV w. zbudowano tu kaplicę poświęconą właśnie  Świętemu Bernardynowi ze Sieny i od tej pory miejscowość, a potem przełęcz, noszą jego imię. Wcześniej przełęcz określana była jako Mons Avium.


Alternatywnie do drogi wysokogórskiej, która jest zamknięta w okresie zimowym od listopada do kwietnia, w miejscowości San Bernardino znajduje się również wlot do tunelu drogowego, który został zbudowany w 1967 roku i łączy przez cały rok dolinę w dystrykcie Moesa na południu z doliną Renu (niem. Hinterrhein) na północy. Stanowi on alternatywę dla drogi biegnącej przez przełęcz. Tunel drogowy w okresie letnim jest oczywiście znacznie mniej przeciążony i podatny na korki na drodze. Oczywiście jazda tunelem, a jazda kręta drogą wysokogórska to zupełnie dwa różne światy.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Tags:

Turystyka motocyklowa - Trasy i wyprawy motocyklowe

Irkutsk - Magadan trasą Bamu

Nazwa: Trasą BAMU do Magadanu Miejsce: Rosja, Syberia Trasa: Иркутск-Северобайкальск-Тында-Якутск-Магадан Produkcja: Włodzimierz Szuloriakow

Motocyklem na biegun północny

Motocyklem na biegun wyprawy motocyklowe Alaska - Biegun Północny 2020 Sjaak Lucassen  

Droga Vlora - Saranda SH8 przez góry Çika

Droga asfalt SH8 Vlora - Saranda - 127 km Albania Vlorë-Orikum--Palermo-Himarë-Sarandë cały rok

Dolny Śląsk – "No to jedziemy!..."

Cel: Dolny Śląsk - Kotlina Kłodzka Trasa: Katowice – Duszniki – Zieleniec – Doboszów – Karliki – Czervena Voda – Żamberk – Nachod – Duszniki – Karłów – Wambierzyce – Polanica – Szczytna – Duszniki – Katowice Długość trasy: 750 km

Wyprawa do Włoch

Wyprawa do Włoch droga asfaltowa Włochy 4313 km 2020

Busem po Polsce - Dolny Śląsk

Busem po Dolnym Śląsku... trasa turystyczna Polska, woj. dolnośląskie 1140 km w 6 dni przejechaliśmy 1140 km

Tours

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres