Przełęcz San Bernardino - Szwajcaria

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejsce: Przełęcz Św. Bernarda
Miejsce: Szwajcaria
Długość trasy: 33 km
Charakter trasy: asfalt
Max nachylenie: 10%

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (5 Votes)

 Przełęcz w Alpach szwajcarskich - San Bernardino, leżąca na wysokości (2065 m). Droga rozpoczyna się w Hinterrhein, a kończy się w Mesolcina (Misox) przebiegając przez doliny Thusis (Gryzonia) i Bellinzona (Ticino). Jest to malowniczo położona, wysokogórska trasa w Alpach  Lepontyńskich, w kantonie Gryzonia w Szwajcarii.


Nazwa przełęczy pochodzi od małej miejscowości San Bernardino w gminie Mesocco położonej na wysokości 1600 m n.p.m., na południe od przełęczy. Pod koniec XV w. zbudowano tu kaplicę poświęconą właśnie  Świętemu Bernardynowi ze Sieny i od tej pory miejscowość, a potem przełęcz, noszą jego imię. Wcześniej przełęcz określana była jako Mons Avium.


Alternatywnie do drogi wysokogórskiej, która jest zamknięta w okresie zimowym od listopada do kwietnia, w miejscowości San Bernardino znajduje się również wlot do tunelu drogowego, który został zbudowany w 1967 roku i łączy przez cały rok dolinę w dystrykcie Moesa na południu z doliną Renu (niem. Hinterrhein) na północy. Stanowi on alternatywę dla drogi biegnącej przez przełęcz. Tunel drogowy w okresie letnim jest oczywiście znacznie mniej przeciążony i podatny na korki na drodze. Oczywiście jazda tunelem, a jazda kręta drogą wysokogórska to zupełnie dwa różne światy.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Tags:

Tours

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres