Przełęcz Grimsel - Szwajcaria

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejsce: Przełęcz Grimsel - Szwajcaria
Trasa: asfalt
Długość trasy: 27 km
Trasa: Innertkirchen - Grimsel Pass
Max nachylenie: 11%
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

Zaczynamy w Innertkirchen. Droga wije się serpentynami, dość szerokim i świetnie utrzymanym asfaltem. Grimsel Pass jest w sezonie oblegana jak Gubałówka w Polsce. Z tą jednak różnicą, że tutaj większość kierowców porusza się wypasionymi furami i motocyklami świeżo zakupionymi w autohausach. Na parkingu króluje więc chrom, czerwień i ładnie wypucowane plastiki, najbardziej wypasionych motocykli. No, ale radość z kontemplowania alpejskich widoków jest w pełni uzasadniona. Po drodze mijamy tamę Grimsel Hospiz, na którą warto na chwilę wjechać i zobaczyć okolice od drugiej strony. Bo całość zawieszona jest niczym dekoracja w filmie. Jeśli pokusicie się o przejazd dalej przez tamę, traficie na ciekawie położony hotel historyczny Alpinhotel Grimsel Hospiz gdzie w restauracji można wypić za 7 Euro kawę i pooglądać odbicia błękitnej tafli jeziora Grimselsee. Niestety najtańszy pokój dla dwojga kosztuje minimum 200 Euro za nockę, więc jedziemy dalej na przełęcz.

Na przełęczy znajduje się jak już wspomniałem duży parking, oczywiście bardzo oblegany hotel i restauracja Restaurant Alpenrösli, ale mamy też kilka innych możliwości noclegowych jak: Grimselpass Hotel i oczywiście możliwość rozstawienia własnego namiociku po zmroku na parkingach. Oczywiście nikt nie będzie was szczególnie niepokoił, ale przygotujcie się na pobudkę ze wschodem słońca, bo ruch zaczyna się na parkingu od wczesnych chwil. Trochę niżej jest Murmeltierpark Grimselpass, są też sklepy z pamiątkami, restauracja, jakieś fast foody, toaleta publiczna, i cały ten przemysł pocztówkowo-turystyczny...Stąd też roztacza się niesamowicie piękny widok na Totensee, jezioro alpejskie. Kilkadziesiąt metrów przez Grimsel Pass znajduje się również odbicie na Panoramastrasse Oberaar, jedna z fantastycznych dróg wysokogórskich w Szwajcarii.
 

Po osiągnięciu Grimsel Pass i krótkim popasie na tej ładnej, ale dość mocno obleganej przełęczy, wypiciu kawy w równie obleganej Restaurant Alpenrösli, zjeżdżamy w kierunku Gletsch. Kilkaset metrów dalej od jeziora warto się na chwilę zatrzymać na boku asfaltowej drogi, aby uwiecznić naszymi aparatami wprost fenomenalną panoramę doliny. Potem poruszamy się już tylko w dół, niekończącymi się serpentynami do małego szwajcarskiego miasteczka Gletsch. W prawo możemy pojechać do Nufenen, a w lewo na przełęcz Furka, która jest równie interesująca.

42.9 km, n/a


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Tags: ,

Turystyka motocyklowa - Trasy i wyprawy motocyklowe

M56 - Magistrala Amursko- Jakucka - zmiana na A360

Miejsce: Azja, Rosja Trasa: Newer - Niżny Bestiach Długość trasy: 1212 km

Motocyklem na biegun północny

Motocyklem na biegun wyprawy motocyklowe Alaska - Biegun Północny 2020 Sjaak Lucassen  

Trasą zamków krzyżackich (1)

Cel: Trasa zamków krzyżackich - mała pętla - zachodnia, Dolnego Powiśla Trasa: Szosa 90% on, 10%off Miejsca: Chełmno, Radzyń Chełmiński, Brodnica, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie, Malbork, Gniew, Nowe, Świecie Długość trasy: 351 km

Pamir Highway

Miejsce: Azja Trasa: Mazar-e-Sharif - Osz Długość trasy: 1686 km

Trasa Doliny Dolnej Wisły - Bydgoszcz - Nowe

Dolina Dolnej Wisły droga turystyczna, asfalt, szutry Polska, woj. kuj-pom, pomorskie Bydgoszcz - Świecie - Nowe 5 h

Droga Vlora - Saranda SH8 przez góry Çika

Droga asfalt SH8 Vlora - Saranda - 127 km Albania Vlorë-Orikum--Palermo-Himarë-Sarandë cały rok

Tours

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres