Pekelné Doly - Czechy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pekelné Doly
Droga turystyczna - asfalt
Czechy
Pekelné Doly
otwarta cały rok
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.70 (10 Votes)

 

Przyznam szczerze że o Pekelnych Dolach nie słyszałem dopóki nie wpisałem w Google "motocyklowe miejscówki w Czechach". Klub mieści się niemalże na styku granic Czech, Polski i Niemiec, kilka km od miejscowości Zakupy. Okazja do odwiedzin nadarzyła się  przy okazji wypadu do Austrii a dokładnie do małej mieścinki Thal na obrzeżach Gracu. Celem moim było odwiedzenie domu rodzinnego Arnolda Schwarzeneggera. Jest tam obecnie klimatyczne muzeum poświęcone gwieździe kulturystyki, kina i polityki. Po zwiedzeniu muzeum i zakupie pamiątkowych magnesów wklepałem w nawigację adres  gdzie mieści się kultowa dla czeskich i nie tylko czeskich motocyklistów  miejscówka. 

Po przybyciu na miejsce okazuje się że do jaskini można wjechać motocyklem. W środku znajduje się bar, który serwuje smaczne potrawy oraz trunki. Polecam specjalność zakładu - smażony ser z frytkami oraz w przypadku kierowców Czeską Colę czyli Kofolę.

Pasażerowie mogą oczywiście uraczyć się czymś z procentami. Jaskinia ma powierzchnię 3500m2. Organizowane są tam w sezonie liczne imprezy motocyklowe, koncerty, zloty. Jest scena na której występują zespoły oraz mnóstwo miejsca aby wygodnie posiedzieć z kumplami sącząc trunki , mając swoje maszyny w zasięgu ręki. Jaskinię odwiedzają również zwykli turyści, którzy wypoczywają w tej malowniczej okolicy. Malkontenci mogą narzekać że klub się skomercjalizował. Dla nich na pocieszenie dodam że motocykliści mają wjazd za free podczas gdy turyści płacą za wejście do jaskini.

i dom Arnolda

Tekst, foto i film: Przemysław Budziszewski

motocykl: Harley Davidson Road King

Trasa: 2200 km

Profil autora
Przemysław Budziszewski
Author: Przemysław Budziszewski
Inne artykuły tego autora

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Tours

© mototour.pl