Wild Atlantic Way

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Wild Atlantic Way
Donegal - Kinsale
Irlandia
Cork
sezon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.63 (4 Votes)

 

 

Wild Atlantic Way to widokowy szlak turystyczny poprowadzony na zachodnim wybrzeżu Irlandii. Ten fragment trasy należy do najbardziej spektakularnych pod względem krajobrazowym. Na zachodzie znajdują się najpiękniej położone drogi. Cała trasa prowadzi jednak również w południowej i północnej części wybrzeża Irlandii. Jeśli ktoś zdecyduje się na pokonanie całej trasy w pełnej długości musi założyć przejazd 2500 km, na której znajduje się 157 wartych zobaczenia miejscówek i 1000 atrakcji. Można oczywiście zrobić tylko wybrane fragmenty. Przyjmuje się, że trasa zaczyna się od półwyspu Inishowen w Donegal i prowadzi do Kinsale w hrabstwie Cork. Na północnym końcu trasa przylega do szlaku turystycznego Causeway Coast w Irlandii Północnej. Oficjalna premiera trasy ruszyła w 2014 r.

Trasa jest podzielona na kilka odcinków:

- hrabstwo Donegal (malownicza przełęcz Glengesh, zatoka Fintra, góra Benbulben, Kinsale, Hrabstwo Cork, panoramy obok latarni morskiej Baltimore i Kinsale )
- hrabstwo Donegal do Mayo (wybrzeże Galway i Mayo Connemara, Great Western Greenway, Westport, na tym odcinku znajdziesz wyspy, ruiny zamków i miasteczka, które wydają się wyrwane w czasie)
- hrabstwo Mayo do Clare (malownicze wybrzeża Sligo i Mayo, grobowce Carrowmore, na największym megalitycznym cmentarzu w Irlandii, wydmamy Strandhill, miasteczko Ballina )
hrabstwo Clare do Kerry ( Geokaun w kierunku latarni morskiej Cromwell na wyspie Valentia, Kerry słynące ze klifów i zamków, dużo miejsc, w których można odpocząć, górskie drogi od Killorglin do Caherdaniel, doskonale puby, spacer Beentee Loop Walk, Kells Bay Garden widok na wyspy Skellig z Coomanaspic Discovery Point.    

1989.8 km, 10:30:44

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Turystyka motocyklowa - Trasy i wyprawy motocyklowe

Motocyklowe Podlasie - Mielnik - Czeremcha - Hajnówka

Motocyklowe Podlasie droga turystyczna, asfalt, szutry Polska, woj. podlaskie Mielnik - Czeremcha - Hajnówka lipiec

Irkutsk - Magadan trasą Bamu

Nazwa: Trasą BAMU do Magadanu Miejsce: Rosja, Syberia Trasa: Иркутск-Северобайкальск-Тында-Якутск-Магадан Produkcja: Włodzimierz Szuloriakow

Trasą zamków krzyżackich (1)

Cel: Trasa zamków krzyżackich - mała pętla - zachodnia, Dolnego Powiśla Trasa: Szosa 90% on, 10%off Miejsca: Chełmno, Radzyń Chełmiński, Brodnica, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie, Malbork, Gniew, Nowe, Świecie Długość trasy: 351 km

Pamir Highway

Miejsce: Azja Trasa: Mazar-e-Sharif - Osz Długość trasy: 1686 km

Trasa Doliny Dolnej Wisły - Bydgoszcz - Nowe

Dolina Dolnej Wisły droga turystyczna, asfalt, szutry Polska, woj. kuj-pom, pomorskie Bydgoszcz - Świecie - Nowe 5 h

Przełęcz Przysłup - droga DK 28

Przełęcz Przysłup trasa asfalt woj. podkarpackie Załuż - Tyrawa Wołoska cały rok

Tours

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres