Erzberg Rodeo Hare Scramble 2017

18.06. Alfredo Gomez wygrał niedzielny wyścig Erzberg Rodeo Hare Scramble. Niewielką niespodzianka była druga pozycja na mecie faworyta Grahama Jarvisa. Początkowo wydawało się, że Jarvis przyjedzie poza pierwszą trójką. Miał kilka minut. straty do pierwszej trójki Walkera, Gomeza i Webba. Faworytowi i obrońcy tytułu mistrza z zeszłego roku udało się ostatecznie ten dystans zmniejszyć i zameldować się na mecie zaraz za Gomezem. Widać było, ze jest piekielnie zmęczony i odrobienie straty kosztowało go mnóstwo sił i energii. Nic dziwnego, bo piekielnie trudne tereny podjazdu pod kamienne wzniesienia, stromo opadające górskie ścieżki wymagały ogromnej siły, techniki i przede wszystkim kondycji. Tegoroczna edycja transmitowana była w całości online na kanale Red Bulla. Na imprezie pojawił się również Tadeusz Błażusiak tym razem w roli reportera i dziennikarza. Z ogólnej liczby 500 motocyklistów tylko 25 zawodników zakończyło tegoroczną edycję wyścigu finałowego. Jest to suma i tak dużo większa niż na poprzedniej edycji w 2016, kiedy to sklasyfikowanych na mecie zostało 9 motocyklistów. Nie bez powodu Erzbergrodeo nazywane jest najbardziej morderczym i najtrudniejszymi wyścigami hard enduro na świecie.

Marco Hubmann (KTM)

22.04. Już niebawem przygotujcie się na mega dawkę adrenaliny związaną ze sceną enduro, a w zasadzie hard enduro. Rusza XXIII  edycja hardcorowej imprezy tego typu Erzberg Rodeo 2017. Czeka Was pokaźna dawka emocji i cztery dni szalonej jazdy, a na koniec główny, finałowy wyścig Red Bull Hare Scramble, w czasie którego 500 motocyklowych maniaków z całej Europy spróbuje  mimo piasku, kamieni i grawitacji dotrzeć do mety najtrudniejszego rajdu świata. W zeszłym roku  wygrał  wymiatacz Graham Jarvis na Husqvarnie. W tym roku zapowiada się jeszcze bardziej interesująco. Żeby Wam uzmysłowić skalę trudności na imprezie to pamiętajcie, że tylko 9 z 500 enduromaniaków ukończyło imprezę w Austrii i zostało sklasyfikowanych.

Transmisja z finału Erzbergrodeo 2017 w niedzielę o 11:30. Największe szanse na powtórzenie zwycięstwa ma Graham Jarvis, który niedawno zwyciężył na Red Bull Minas Riders. Następnie liczy się Johnny Walker, świetny i dobrze zapowiadający Cody Webb, Alfredo Gómez, Colton Haaker, Wade Young, Mario Roman, Billy Bolt.