mototour.pl trasy motocyklowe miejsca przyjazne motocyklistom zloty motocyklowe

Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2017

+ 18
+ 12

 

Impreza: Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2017
Termin: 01.05.2017
Organizator: Bractwo HD Bydgoszcz

( Dodaj opinie )

01.05.2017 - Prawie w całym kraju przywitaliśmy w końcu prawdziwą wiosnę. Tak było również w Bydgoszczy na corocznie organizowanym 1 maja przez  Bractwo HD Bydgoszcz - Otwarciu Sezonu Motocyklowego. Impreza była zacna. Nie będę opisywał programu ile było motocykli i co wydarzyło się w trakcie, ile wypito napojów i ile zjedzono kiełbasek. W każdym razie powiem Wam tylko, że  frekwencja nie zawiodła. Na imprezie stawił się nadkomplet motocykli, dosłownie wszystkich marek i stylów: poczynając oczywiście od chopperów, turystyków, ścigaczy, customów, enduraków, trajek, skuterków, i świetnie odrestaurowanych zabytków, klasyków z okresu PRL, wojny ojczyźnianej, wojny światowej, okresu burzy i naporu, okresu stagnacji i przaśnego dobrobytu, ze wschodu i z zachodu naszego już słonecznego kraju. Reprezentowane były również dość zróżnicowane rejestracje motocykli. Miasta, miasteczka i wsie, o których nie słyszało nawet google. Począwszy od województwa wielkopolskiego, pomorskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, a nawet dolnośląskiego. Była również dość pokaźna grupa  amazonek i naprawdę świetnie wyglądających i dobranych plecaczków. Było naprawdę na czym zawiesić oko. Patrzyłem na te piękne motocykle, jeszcze piękniejsze kobiety i myślałem sobie. Jakie to wszystko jest proste na świecie... Wystarczy, że zaświeci trochę mocniej słońce i życie robi się naprawdę wspaniałe... 

22.02.2017 - To będzie XX jubileuszowa edycja Otwarcia Sezonu Motocyklowego w Bydgoszczy. Tradycyjne kropienie motocykli przeprowadzi Ks. Janusz Konysz. Przez wiele lat głównym punktem programu była oczywiście parada motocyklowa z centrum miasta, (spod Hali Łuczniki do Białych Błot.) W zeszłym roku było trochę odmiennie i na samym początku przetestowano pojemność parkingu pod Tesco. Okazało się, że może pomieścić ponad 3 tys. motocykli. Potem nieskończenie długa kolumna, eskortowana przez policję pojechała na oficjalną paradę ulicami: Toruńską, Bernardyńską, Focha, Gdańską, aż do Myślęcinka na piknik BOSM.

 

Profil autora :
Woyt
 
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

 
+2 #8 Wojciech 2017-05-02 23:10
Wielkie podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników. Atmosfera pełna motocyklowego zaangażowania dużo radości na twarzach uczestników i pogody wewnętrznej.
Cytować
 
 
0 #7 1majowiec 2017-05-02 10:13
Nikt nic nie mówi , dobra organizacja, dobra frekwencja i co najważniejsze dobra pogoda...Kto chciał mógł przyjechać, bez zezwolenia i biletu wstępu od kierownika. W pełni szacun za przygotowanie imprezy dla HD B. Pewnie bez udziału policji i miasta byłoby trudniej przepchnać sprawnie taką masę ludzi i rumaków przez miasto...Policja robiła block posty i świetnie to zamknęła, a koledzy z HD się sprawdzili się na 100.
Cytować
 
 
+1 #6 ja 2017-05-02 07:10
jak zwykle w polsce.zrobic cos zle.nie bylo by parady tez zle bo sie nic nie dzieje.a ja uwazam ze to bylo piekne i pozdrawiam wszystkich motocyklistow.
Cytować
 
 
+1 #5 Artur 2017-04-24 19:22
Wszystko pięknie tylko ten patronat honorowy do tej imprezy pasuję jak świni siodło
Cytować
 
 
-6 #4 gabriell 2017-04-21 07:32
Nie ma to jak szpan i pycha.
Cytować
 
 
+5 #3 vcfg 2017-04-17 12:49
Pirdoliciee hipolicie...kto jezdzi to jezdzi...jezdzi ten co leje i smaruje...
Cytować
 
 
+1 #2 Guest 2017-03-31 19:03
Cos w tym jest...ale na cos trzeba wydawac kase..
Cytować
 
 
-4 #1 mik 2017-03-30 19:09
No ładnie, przed oczami przewala się ogrom kasy i co z tego? 2/3 z tych motocyklistów rozpoczęło i jednocześnie zakończyło sezon. Wyjadą może jeszcze raz albo dwa by poświrować na wiejskim albo parafialnym festynie a na liczniku - w październiku- najechane całe ćwierć tysiąca km i cała zima przygotowań do nowego sezonu (ach ten wiatr we włosach)
Cytować
 
mototour.pl: