mototour.pl trasy motocyklowe miejsca przyjazne motocyklistom zloty motocyklowe

Daytona Beach Bike Week 2017

+ 16
+ 9

Impreza: Daytona Beach Bike Week 2017
Miejsce:  Daytona Beach, Boardwalk
Kiedy:  10-19.03.2017

( Dodaj opinie )

W tym roku mamy już 76 edycję Daytona Beach Bike Week. Festiwal nazywany potocznie Bike Week. jest największym zlotem motocyklowym w USA, odbywającym się od 1937 na Florydzie. Impreza ściąga corocznie setki tysięcy osób - szacunki mówią, że jest to 500 tys. osób. W programie, poza całkiem zwyczajnym zyciem motocyklowym, wyścigi, koncerty, imprezy i festiwale uliczne, a nade wszystko możliwość pokazania siebie i przeróżnych motocykli, motocykli customowych, pięknych torsów, strojów i oczywiście równie pięknych kobiet.

Na uwagę w tym roku zasługuje też nowo zaprojektowany przez Ben Millera logotyp, który będzie drukowany na tysiącach koszulek i innych gadżetach związanych z festiwalem. Ben, który osobiście nie mieszka już na Florydzie w Daytona Beach, wygrał konkurs na logo już trzeci raz i rozumie jaka symbolika trafia do środowiska motocyklowego i może się podobać. W zgodnych opiniach, zaprojektowane przez niego logo, ma również charakter małego dzieła sztuki. Firma Art Print Screening Printing Inc, która zajmuje się produkcją koszulek i innych elementów związanych z festiwalem przewiduje znaczne podwyższenie sprzedaży i chce w tym roku zwiększyć znacznie produkcję.

Od 1991 roku oprócz Daytona Beach Week powstała konkurencyjna impreza festiwalowa  o nazwie Biketoberfest . Biketoberfest zazwyczaj odbywa się w październiku w weekend bezpośrednio po Columbus Day. Część imprezy stanowi wyścig i jazda na dwanaście mil wzdłuż malowniczej trasy, znanej jako Scenic Loop i Trail Ormond. Daytona International Speedway sponsoruje również kilka wyścigów motocyklowych odbywających się w okresie Biketoberfest.


 

Profil autora :
Neon
 
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

mototour.pl: