mototour.pl trasy motocyklowe miejsca przyjazne motocyklistom zloty motocyklowe

Red Bull 111 Megawatt 2017 Hard Enduro

+ 5
+ 4

Impreza: Red Bull 111 Megawatt 2017 Hard Enduro
Trasa: Kopalnia Węgla Brunatnego PGE w Bełchatowie
Termin: 09-10.09.2017
Info: redbull111megawatt.pl

( Dodaj opinie )

31.07.2017 - 20 lipca ruszyła rejestracja do czwartej edycji Red Bull 111 Megawatt 2017. Pula miejsc wynosiła 600 numerów startowych i rozeszła się w kilkadziesiąt minut jak ciepłe pączki u cioci. Dla spragnionych adrenaliny offrodowych maniaków organizator przygotował jeszcze jedną próbę, aby zarejestrować udział własnej osoby na rajdzie. Kiedy będziecie mieli taka szansę? Już niebawem 3 sierpnia 2017 roku o godzinie 18 rusza druga tura rejestracji. W drugiej turze dostępnych będzie kolejnych 550 pakietów rejestracyjnych. Powodzenia. Przygotujcie 400 zł za wpisowe na koncie i do dzieła. Życzymy powodzenia. ( w ramach wpisowego macie możliwość wprowadzenia na teren obozowiska maksymalnie 2 osób towarzyszących zawodnikowi)
 

21.04.2017 - We wrześniu jak zwykle podwójna, a może nawet poczwórna dawka emocji związaną ze sceną enduro. W tym roku będzie to już w końcu  czwarta edycja Red Bull 111 Megawatt. Imprezy, która urosła błyskawicznie w Europie Środkowo-Wschodniej na największą, najbardziej popularną i oczywiście najbardziej trudną w kategorii hard enduro. Zapowiedziana data to 09-10 września, więc możecie już wkręcać się w formę, bo niewiele czasu zostało. Formularze rejestacji dla chętnych niebawem pojawią się na stronie organizatora. Limit miejsc co prawda zwiększono w zeszłym roku do 1000 motocykli, ale chętnych na ściganie w Bełchatowie z roku na rok coraz więcej. Szczególnie z zachodniej strony granicy. Nasi sąsiedzi bardzo lubią startować w tej imprezie. Eliminacje 9 września i jak w poprzednim roku tylko 500 najlepszych zawodników wchodzi do wyścigu finałowego Red Bull 111 Megawatt, ze startu wspólnego, który odbędzie się 10 września. A ze startu wspólnego to już wszystko jest możliwe. 

W zeszłych latach angażowano  rasowych wymiataczy sceny Extreme Enduro: Tadka Błażusiaka, Andreasa Lettenbichlera, Jonny Walkera. Nasz rodzimy, wielokrotny Mistrz Świata, legendarny numer "111" - Tadeusz "Taddy" Błażusiak, zakończył teoretycznie karierę i jest już na sportowej emeryturze, ale nadal udziela się na imprezach. Być może pojawi się na Megawatt 2017, jednak już nie na lini startowej, ale jako mentor i gwiazda wspierający medialnie i wizerunkowo. To jedyna w Polsce okazja, aby się zmierzyć w jednym wyścigu z najlepszymi i porównać jak panują nad motocyklami. W każdym bądź razie zeszłoroczna edycję imprezy zakończyło oficjalnie tylko 25 jeżdzców, sposród 500 osobowej grupy dopuszcoznej do finału. Mistrzem imprezy jest od dwóch sezonów Jonny Walker. 


Oprócz dania głównego czyli wyścigu liczne imprezy towarzyszące. W zeszłym roku popis swoich podniebnych skoków dała ekipa FMX 4 Ever. Triki na motocyklach crossowych, wykonywane 12 metrów nad ziemią i loty na odległość ponad 21 metrów, robiły wrażenie. Jak będzie w tym roku? Program jest ciągle dogrywany, niebawem wrzucimy Wam więcej informacji i szczegółów.

Trasa: Podobnie jak w zeszłym roku wytyczona została w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.  Bełchatów to kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego, niedostępna zazwyczaj dla osób postronnych. Więc okazja do zobaczenia zmagań jest wyjątkowa, bo większość miejsc jest doskonale widoczna dla publiczności. 

Na początku jak zawsze wyścigi kwalifikujące w formie pojedyńczego przejazdu czasowego, mierzonego na długości kilku kilometrów. Taką trasę zawierającą sekcję cross i enduro-cross trzeba będzie przejechać dwa razy. Wynik lepszego przejazdu będzie podstawą do dopuszczenia w wyścigu finałowym i pozycji na starcie finału. Finał przewidziany jest  na  niedzielę. Zawodnicy wystartują, jednocześnie ze startu wspólnego. Na terenie kopalni wyznaczono trasę, która ma długość ok. 45 km Każdy musi zrobić trzy okrążenia po około 15 km).  W ramach jednego okrążenia znajdują się  trzy sekcje tematyczne: cross, enduro-cross i extreme enduro. W czasie robienia okrążenia ustawione będą (checkpointy), na których trzeba będzie uzyskać zaliczenie. Brak zaliczenia oraz zdublowanie będzie podstawą do  dyskwalifikacji. Oj będzie się działo.


Plan i rozmieszczenie  na terenie kopalni.

 

 

 

Profil autora :
Henry
 
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

mototour.pl: