VII Kociewski Rajd Enduro 2017

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kociewski Rajd Enduro to impreza wpisana na stałe w kalendarzu sprawdzonych imprez enduro i hard enduro w Polsce. Mamy trzy bardzo dobre informacje dla Was.

1. W tym roku odbędzie się już 7 edycja imprezy. Co najważniejsze będzie to jak dawniej rajd o charakterze turystyczno-sprawnościowym, a nie zamknięta trasa superenduro. Trasa jak onegdaj bywało, będzie przebiegać na terenie gminy Świecie, jako trzy pętle w limicie czasowym na łącznym dystansie 45 km.

2. Co najwazniejsze będzie to rywalizacja stricte motocyklowa, a quady nie będą dopuszczone do rywalizacji. Nie będą więc tarasować przejazdów.

3. I najważniejsza informacja. Ciągle są wolne miejsca na liście startowej.

Organizator „Obywatelska Inicjatywa Offroadowa” przewiduje maksymalny limit 300 pojazdów motocyklowych na starcie. Narazie są jeszcze wolne miejsca, ale taka sytuacja w każdej chwili może się zmienić. Rajd odbędzie się 16 września  2017 r. w starej i dobrze znanej miejscówce mieszczącej się w Ośrodku Wypoczynkowym DECZNO (OW Deczno). Tu będzie start, meta i baza zawodów. Znając zaangażowanie ekipy z "OIO" na pewno przygotują niebanalne atracje, a tor motocrosowy położony niedaleko Świecia  będzie tylko preludium do czegoś dużo bardziej wymagającego i mokrego. Co prawda na fanpage organizator obiecuje, że "tym razem trasa rajdu będzie bez uciążliwego błota i topienia motocykli", ale i tak wszystko przecież zależy od pogody, a ta może sprawić niespodziankę. Czy będą to kąpiele błotne czy szybkie, suche szutry, zobaczymy. W każdym bądź razie, aby ukończyć oficjalnie rajd, trzeba będzie zrobić 3 pętle o długości 15 km i zmieścić się w czasie 4 godz. Na trasie przewidziano też OS i  PKP (punkt kontroli przejazdu). O zwycięstwie zdecyduje czas na OS. Dla tych, którzy nie dadzą rady, będzie możliwość ominięcia najbardziej niedostępnych podjazdów, przeszkód bokiem.
Film: ArczonPrzygotujcie 200 PLN i wbijajcie na stronę organizatora, aby dopisać się do listy startowej. Warunkiem uczestnictwa jest również w pełni zarejestrowany, ubezpieczony i z ważnym przeglądem OC motocykl klasy enduro, dojazdówki między oesami przebiegać będą bowiem przez ogólnie dostępne drogi publiczne. Przewidziano 4 klasy startowe: do 21 lat klasa JUNIOR, powyżej 21 lat klasa OPEN, zawodnik z licencją EXPERT, klasa KOBIETY.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

KTM
0 # KTM 2017-09-23 11:26
Było super. Najlepsza impeza w regionie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Autoczesciexpert.pl