Rajd Pałuk 2014

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Impreza: Rajd Pałuk 2014
Miejsce: Ośrodek wypoczynkowy Roma w Ostrówcach
Termin: 26.04.2014
Informacje: rajdpaluk.com.pl
Wjazd: 80 zł

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (2 Votes)
 

V już edycja Rajdu Enduro na Pałukach. Jak w zeszłych latach zachowano podział na dwie główne grupy startujących czyli "Asfaltowców" i „Offroadowców".
W tym roku ma być kilka nowych pomysłów, aby „utrudnić dojazd do mety" i zwiększyć poziom satysfakcji z jazdy. Mają to być ukryte punkty kontrolne, mapki, które nie pokazują wszystkich zadań i inne atrakcje manualno-intelektualne. Tak przynajmniej wymyślił to organizator pisząc, że „zawodnicy mają się również wykazać wiedzą ogólną, (...)zręcznością, znać trochę historii współczesnej, mieć oczy dookoła głowy".... Ciekawi nas co przez to rozumie i jaka wiedza historyczna będzie potrzebna??? Rajd "dopisał" się też  do niedawno wymyślonej, jeszcze świeżej i ciepłej formuły - "Grand Prix Polski w Rajdach Turystycznych na Orientację".  W formule tej uczestnicy będą  zbierać punkty w czterech rajdach:  Rajdzie Pałuk, Paszków Rally Adventure, Paszków Rally oraz Rajdzie Lecha. Mają być oceniane w przybliżeniu nie szybkość i jazda ile fabryka dała, ale poprawna nawigacja, odchaczanie ukrytych punktów kontrolnych. 
 


 

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

Guest
0 # Guest 2014-02-17 11:38
chłopaki się napili browca przy ognisku i wydaje im sie ze stworzą grand prix rzucania beretem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Guest
0 # Guest 2014-02-16 09:58
Jakie w tym roku oesy będą???Józefinka i Wiktorowo wskoczy? Moze ktoś zorientowany?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Guest
+7 # Guest 2014-02-16 07:25
Rajd Pałuk znamy, byliśmy i lubimy. Możemy w pełni polecać, chociaż z tego co nam wiadomo zapisy zakończyły się i nie ma już wolnych miejsc, aby wystartować w imprezie. A "GP' wydaje się natomiast trochę dodatkiem marketingowym z cyklu zakupy w Biedronce i zbieranie punktów, aby zwiększyć sprzedaż. Po co komu jakieś punkty, legitymacje i listy rankingowe?Jedna z największych imprez enduro - Kociewski Rajd Enduro pokazała, że taka punktacja rodzi zawsze najwięcej problemów i sporów. Ludzie wykłócają się potem o miejsce, które ma i tak wartość czysto nominalną i teoretyczną. Idea turystyki motocyklowej polega na braterstwie, przyjemności jazdy w ciekawe miejsca i podziwianiu widoków w dobrym towarzystwie. Punkty rodzą zawsze zarzewie niepotrzebnej rywalizacji i są tylko dodatkiem, a nie celem wyjazdu. Nie są tak naprawdę istotne. Wmawianie motocyklistom, że Rajd Paszków ma jakieś wspólne elementy z rajdem Dakar jest grubą przesadą. Już samo wpisowe dla motocykla w Dakarze wynosi 15 tys. euro. Poza tym trzeba mieć zaplecze techniczne, mechaników, 20 kompletów opon i gruby portfel. Budowanie kolejnego brandu pt . "Grand Prix z trzymania kierownicy jedną reką..." jest dmuchaniem balonika, a imprezy w różnych częściach Polski. Większość ludzi i tak nie może jechać na wszystkie imprezy i nie należy zmuszać ich do tego na siłę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować