Mistrzostwa Polski UNIMOTO LOTOR CUP 2015

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Impreza: Mistrzostwa Polski UNIMOTO LOTOR CUP 2015
Miejsce: Gdańsk, Sobieszewo
Termin: 01.05-03.05.2015
Info: tutaj

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

Unimoto - Wyścig Szatańskich Rydwanów to niepowtarzalna dyscyplina sportów motocyklowych. Zasady są banalnie proste. Chodzi o to, by jak najszybciej przejechać odcinek 100 stóp (tj. około 30,5m) na motocyklu nie posiadającym przedniego koła. Zamiast przedniego koła takie pojazdy mają płozy, które od startu do mety muszą być w powietrzu. Wbrew pozorom jest to bardzo trudna dyscyplina sportu, wymagająca warsztatu, treningu, doświadczenia i co najważniejsze własnego teamu.
Unimoto jako sport motocyklowy narodził się w Stanach Zjednoczonych. Były lata 80. XX wieku, gdy w jednym z amerykańskich barów William Nassau popijając piwo wymyślił i spisał pierwsze zasady tych nietypowych wyścigów. W Polsce sport ten choć mało popularny zyskuje coraz więcej fanów. Krokiem milowym w Polsce dla tej dyscypliny były Pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa Unimoto Lotor Cup 2014. Zaprezentowały się nasze rodzime teamy, ale przyjechało też wielu gości z zachodu. Mimo słabej pogody impreza była bardzo udana, a kibice dopisali.
W tym roku na Gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się kolejna odsłona tej imprezy - II Międzynarodowe Mistrzostwa Świata Unimoto Lotor Cup 2015. Swój udział zapowiedziało już 12 teamów i aż 20 maszyn w różnych kategoriach pojemności. Zapowiada się naprawdę ciekawa rywalizacja o atrakcyjną nagrodę główną. Impreza była promowana również na Gdańskich Targach Festiwalu Turystyki i Wolnego Czasu, gdzie można było zapoznać się z zasadami Unimoto, zobaczyć, dotknąć, czy też przysiąść na rydwan teamu Lotor, zbudowanego przez Miśka. Cała konstrukcja zbudowana jest na bazie motocykla Triumph.
W zawodach może wziąć udział praktycznie każdy komu uda się zbudować spełniający wymagania rydwan. Do gdańskiej imprezy pozostało niewiele czasu, więc samodzielne konstruowanie rydwanu od podstaw raczej nie wchodzi w rachubę. Zawsze można jednak zobaczyć pojazdy wykonane przez innych i obejrzeć zawody tej ciągle egzotycznej dyscypliny. Przy okazji również dobrze się bawić w trakcie imprezy zlotowej odbywającej się równocześnie pod nazwą VI BIKER PARTY POLAND.

tekst i foto: Jakub Kuczkowski

 

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

You have no rights to post comments

Komentarze   

Guest
+1 # Guest 2015-04-18 15:22
w zeszłym roku pogoda niestety nie dopisała ;( ale za to zawody były fajne
Guest
0 # Guest 2015-04-18 11:41
Bylo zacnie w zeszlym roku a w tym bedzie jeszcze lepiej ;). Ale nie wiedzialem ze bede pic drinki z panem dziennikarzem ;)