Gymkhana GP 2015

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Impreza: II runda Mistrzostw Polski w MotoGymkhanie 2015
Miejsce: Wrocław, parking przy ul. Hallera 52
Termin: 13.06.2015
Organizator: MotoFUNdacja
Info: www.gymkhana-gp.pl
Wjazd: 0 zł

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

II runda ogólnopolskich Mistrzostw Polski 2015 w Gymkhanie motocyklowej. Impreza odbędzie się we Wrocławiu 13 czerwca 2015 r. na terenie parkingu Centrum Handlowego Borek. Gymkhana Motocyklowa to sport promowany od niedawna w Polsce, polegający w przybliżeniu na jak najszybszym, precyzyjnym pokonaniu trasy ułożonej za pomocą  słupków. Dyscyplina na ma na celu opanowanie techniki jazdy i została wynaleziona w Japonii. W Polsce organizatorem imprezy jest od dwóch sezonów MotoFUNdacja, która przejęła nieformalnie organizację eventu od Honda Poland. W sezonie 2014 w Gymkhana GP wystartowało około 133 zawodników z całej Europy.

Kto może wziąść udział w zawodach? Startować może każdy motocyklista posiadający prawo jazdy. Można pojechać praktycznie na każdym motocyklu dopuszczonym do ruchu, posiadającym aktualne badania technicznie. Konieczne jest również posiadanie odzieży ochronnej i homologowanego kasku. Wjazd jest bezpłatny i nie ma potrzeby wyrabiania licencji. Trzeba jednak zarejestrować się wcześniej na stronie organizatora zawodów www.gymkhana-gp.pl. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy: profesjonalistów, czyli osoby, które w przeszłości startowały w gymkhanie i mają jakiś dorobek w tej dziedzinie oraz amatorów. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody i puchary.

Zasady są dość proste. Zwycięża ten kto pokonuje wyznaczoną trasę jak najszybciej. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Sposób rozstawienia pachołków, jest bowiem zawsze inny i pozostaje tajemnicą organizatora do ostatniej chwili przed rozpoczęciem zawodów. Zawodnicy mogą zapoznać się wzrokowo z trasą dopiero na godzinę przed startem, kiedy to dostają szkic slalomu i mogą pieszo pobieżnie wejść na tor. Wjazd motocyklem na trasę jest zabroniony przed rozpoczęciem zawodów. Szanse są więc wyrównane i zależą od technicznych umiejętności opanowania motocykla. Uczestnik ma dwie próby na przejechanie trasy. Czas pierwszego przejazdu decyduje o kolejności startu w drugiej próbie. O miejscu klasyfikacji końcowej decyduje czas przejazdu lepszej tury. Za potrącenie pachołka czy podparcie się nogą doliczone zostają oczywiście punkty karne. Na zakończenie czwórka amatorów i profesjonalistów startuje dodatkowo w Pucharze Głównego Sponsora Zawodów.

Oprócz rywalizacji na torze przewidziano też dodatkowe atrakcje, pokazy stuntu w wykonaniu Ciuta 11, gościem specjalnym będzie Piotr Betlej - jedyny Polak, który wystartował w legendarnym wyścigu na Wyspie Man: "Isle of Man TT".

Program zawodów:

8:00    Rozpoczęcie rejestracji zawodników
8:30    Konkurs GP8 (przejazd ósemki na czas)
10:00    Konkurs główny – przejazd amatorów wg numerów startowych
12:00    Konkurs główny – przejazd profesjonalistów wg numerów startowych
13:00    Przerwa, prezentacja sponsorów, pokaz stuntu
14:00    Konkurs główny – drugi przejazd amatorów wg czasów z pierwszego przejazdu
16:00    Konkurs główny – drugi przejazd profesjonalistów wg czasów z pierwszego przejazdu
17:00    Puchar Głównego Sponsora Zawodów
17:30    Dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród
18:00    Zakończenie zawodów

Rozkładówka pozostałych edycji:

I runda GYMKHANA GP 2015 - SZCZECIN - 09.05.2015
II runda: 13.06 - WROCŁAW
III runda: ... .07 - ŁÓDŹ dogrywana data
IV runda: 15.08 - WARSZAWA
V runda: 19.09 - SZCZECIN


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież