Red Bull 111 MEGAWATT 2015

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Impreza: Red Bull 111 MEGAWATT 2015
Trasa: kopalnia Bełchatów
Termin: 05-06.09.2015
info: www.redbull.pl/111megawatt 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

We wrześniu przygotujcie się na podwójną dawkę emocji związaną ze sceną enduro. Druga edycja Red Bull 111 Megawatt 2015 odbędzie się 5-6 września. Pod koniec czerwca  ruszyła rejestracja dla tych, którzy chcieliby wziąść udział w imprezie. Formularz rejestacji dostępny jest na stronie organizatora patrz powyżej. W zeszłym roku zaangażowano kilku rasowych wymiataczy sceny Extreme Enduro: Tadka Błażusiaka, Andreasa Lettenbichlera, Jonny Walkera. Oprócz sławnych nazwisk, odjazdowej, apokaliptycznej miejscówki, w której odbędą się zawody, w tym roku wystartuje ponownie około 250 -300 śmiałków z Polski i całej Europy. Zapowiada się równie interesująco.

Trasa wyścigu podobnie jak w zeszłym roku prowadzi w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.  Bełchatów to kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego, niedostępna zazwyczaj dla osób postronnych. Więc okazja do zobaczenia zmagań  jest wyjątkowa. Zasadniczo będzie więc piasek, węgiel, żwir, skały, kamienie i strome podjazdy. Słowem wszystko co daje potencjał do zrobienia ciekawych zawodów hard enduro. Co więcej ukształtowanie terenu  pozwala śledzić zmagania motocyklistów przez kibiców i obserwatorów.

 

Na początku jak zawsze wyścigi kwalifikujące w formie pojedyńczego przejazdu czasowego, mierzonego na długości kilku kilometrów. Taką trasę zawierającą sekcję cross i enduro-cross trzeba będzie przejechać dwa razy. Wynik lepszego przejazdu będzie podstawą do dopuszczenia w wyścigu finałowym i pozycji na starcie finału. Finał przewidziany jest  na  niedzielę. Zawodnicy wystartują, jednocześnie ze startu wspólnego. Na terenie kopalni wyznaczono trasę, która ma długość ok. 45 km Każdy musi zrobić trzy okrążenia po około 15 km).  W ramach jednego okrążenia znajdują się  trzy sekcje tematyczne: cross, enduro-cross i extreme enduro. W czasie robienia okrążenia ustawione będą (checkpointy), na których trzeba będzie uzyskać zaliczenie. Brak zaliczenia oraz zdublowanie będzie podstawą do  dyskwalifikacji. Oj będzie się działo.

Wejście dla publiczności free.

 

{googleMaps addr=", Bełchatów, " zoom=7 width=100% height=420 maptype=road}

Plan i rozmieszczenie  na terenie kopalni.

 

 

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Tags: ,

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres