Stunt Grand Prix 2016 - Bydgoszcz

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Impreza: Stunt GP 2016
 - Mistrzostwa Świata Federacji ESM

Miejsce: Bydgoszcz, ul. Rejewskiego 3
Termin: 01-03.07.2016
Wjazd: 0 zł

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

W Bydgoszczy tylko eliminacje, a prawdziwy finał powędruje do Dubaju. Maciej Szudzichowski właściciel Stunt Grand Prix® zabierze 15 najlepszych stunterów  do hoteli w Emiratach. STUNT GRAND PRIX 2016 zmienia się w Stunt Grand Prix of Poland®.

01.07 - Zgodnie z wynikami z soboty i niedzieli eliminacje do STUNT GRAND PRIX 2016 w Dubaju, wygrał polski zawodnik Marcin Głowacki, który uzyskał 521 punktów. Drugi z Polaków Paweł Karbownik znalazł się na trzeciej pozycji, a kolejny Dawid Olczyk zajął 13 pozycję i załapał się również na lot do Dubaju. Tym samym z 28 zawodników finałowa 15 przechodzi do dalszej rywalizacji, która odbedzie się na Emirates Bike Festival.

27.06 - STUNT GRAND PRIX 2016 - zawody sportowe, w formule „EMS" -Ekstremalnych Sportów Motocyklowych. Tak było dotychczas, przez kilka ostatnich lat. W tym roku miało być podobnie, ale ósma edycja mistrzostw świata w stunt ridingu, zmieniła jednak w ostatnim momencie formułę. W poprzednich latach impreza odbywała się tradycyjnie w Bydgoszczy, przy ul. Rejewskiego 3, na parkingu C.H. Auchan. W czasie zawodów wyłaniano oficjalnego Mistrza Świata w stunt ridingu, w tej najbardziej prestiżowej formule stuntowej. Co roku (od 2014) miasto Bydgoszcz dorzucało się zresztą do kasy organizatora  jako sponsor, skromną sumą 60 tys. złotych polskich. Skromną bo poza miastem Bydgoszcz imprezę wspomagał i sponsorował w poprzednich latach również Orlen, Pirelli, Plus i wiele innych firm. Gościliśmy za to wielu największych światowych wymiataczy sceny free style, w tym takie nazwiska jak: Rafał Pasierbek, Arunas Gibiež, Marcin Głowacki, Sebastien Desbonnet, Gleyo Guillaume, Joona Vatanen, Soulignac Ludovic, Bruno Ferreira, Lee Bowers, Simon Dotilion, Martin Krátký Łukasz Bełz, Romain Jeandrot, Nikita Podolski, Juha Ruokolainen, Olivier Schubnel, Justus Vatanen. Impreza była więc międzynarodowa, a ostateczny finał i wybór championa przewidziany był podczas bydgoskiej imprezy.

Jednak wg. ostatnich informacji przekazanych przez organizatora tegoroczna edycja zmieniła nieco format i nazwę. Obecnie zawody w Bydgoszczy zmieniły nazwę na Stunt Grand Prix of Poland® i są tylko integralną częścią  STUNT GRAND PRIX 2016. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że mistrzostwa świata odbywające się w Bydgoszczy spadły do rangi mistrzostw Polski. Mówiąc wprost są to tak naprawdę tylko eliminacje do prawdziwego finału, który odbędzie się już jednak w Dubaju. Maciek „Cygan" Szudzichowski właściciel Stunt Grand Prix®, który wymyślił i od 2009 r. firmował wydarzenie sprzedał bowiem prawa do finału imprezy firmie Final Cut Events®, reprezentowanej przez Pana Loay Al Aaamer. Czyli, arabowie zapłacili więcej od miasta Bydgoszcz i przebili stawkę, a impreza stunterowa, a w zasadzie 15 wybranych w eliminacjach w Bydgoszczy, zawodników pojedzie  na egzotyczne wakacje, a ściślej na Emirates Bike Festival.

Jak teraz będzie więc wyglądał program eventu? W piątek w Bydgoszczy odbędą się tylko wolne, niezobowiązujące treningi. Prawdziwa rywalizacja zaczyna się w sobotę od godziny 11.00. Wystartuje 28 zawodników, którzy oceniani będą przez jury w składzie: AC Farias (Brazylia) – przewodniczący, Virginijus Zukauskas (Litwa) oraz Valentin Faton (Francja) Z tej 28 osobowej grupy zostanie wybrana 20 zawodników, którzy pojawią się na starcie w niedzielę o 12:00. Z tej kolei 20 do Dubaju pojedzie tylko 15 wybrańców. Punkty zdobyte w Polsce, zostaną doliczone do rywalizacji w drugiej rundzie. Prawdziwy finał odbędzie się jednak w Emiratach. Jak podaje organizator: "Szczęśliwa piętnastka może liczyć na szereg atrakcji. Zawody odbędą się w nietuzinkowej scenerii. Część imprezy przewidziana jest już po zmierzchu, do tego przejazd ulicami miasta, show i darmowy wstęp na imprezy towarzyszące to tylko dodatek.(...)Wszyscy zawodnicy otrzymają bilety lotnicze, hotel, wyżywienie i motocykle"

Bydgoszcz, Stunt GP 2016 Mistrzostwa Świata Federacji ESM, Stunt Grand Prix of Poland®

Fotografie z prezentacji zawodników z niedzieli 03 lipca chwilę przed zawodami.

Fotografie z niedzielnej rywalizacji.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Tags: ,
Komentarze   
Jak20
+1 # Jak20 2016-06-28 11:37
No to bedzie
Miki
0 # Miki 2016-06-28 09:37
Osuch i jego nowy wlasciciel to tylko figurant, bo prawdziwa kase wyrzucal Bruski czyli miasto Bydgoszcz i mowimy tu o milionach złotych każdego roku, pod przykrywką promocji miasta. 60 tys to kropla w tej rzece pieniedzy jaka pompuja.kolesie Szkoda, ze kolejna impreza powoli sie przygotowuje na desant na pustynie.
Zgon
+4 # Zgon 2016-06-28 09:18
Hehehe, nie ma Bydgoszcz szczescia do dilow.i imprez, Najpierw Osuch sprzedal Zawisze tajemniczemu bisnemenowi z Hiszpani, a teraz Cygan zdilowal Grand Prix arabom. Same waly w tym miescie. Moze 60 tys to niewiele, ale ciekawe za ile poszla impreza do Dubaju.

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres