Custom Motor Show Poznań 2018 - w nowej niekoniecznie lepszej formule

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Custom Motor Show  - Poznań 2018
custom
Poznań
05-08.04.2018
MTP
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

 

Umarł król. Niech żyje król. Na pewno pamiętacie, że imprezę prezentacji polskich customów w Poznaniu organizowała  przez wiele lat redakcja magazynu Custom. MTP tylko użyczały miejsce dla motocykli, w czasie trwania Motor Show. Tak było wiele lat. Formuła sprawdzała się, ale w pewnym momencie siła i potrzeba zmian, wymusiły nową inicjatywę. W tym roku nie mamy już więc VIII edycji Custom Festiwal. Mamy za to dużą zmianę i nową nazwę Custom Motor Show.  Formuła prezentacji motocykli w Poznaniu wypaliła się i magazyn Custom wspólnie z CustomCult.pl, podkarpacką firmą Game Over Cycles i innymi przyjaciółmi podziękował za współpracę poznaniakom i razem postanowił stworzyć nową imprezę w Warszawie, w czasie trwania Warsaw Motorcycle Show.  Stworzono zupełnie odmienną atmosferę  i nadano tej nowej inicjatywie nazwę: Polish Custom Show (PCS) czyli w skrócie targi branży customowej oraz Mistrzostwa Polski w Budowaniu Motocykli Customowych. Impreza odbyła się w Ptak Warsaw Expo i było to właściwe posunięcie. Strefa targowa Polish Custom Show zgromadziła największe w dotychczasowej historii imprez customowych tłumy oglądających i przedstawicieli tej branży.

To co pozostało po imprezie w Poznaniu postanowili ratować włodarze i właściciele MTP. No, ale powiedzmy sobie wprost. Prezentacja customów w Poznaniu to będą trochę "wspominki" imprezy warszawskiej. Nie ma już jednak Custom Festival - Poznań. Poznaniacy stworzyli sobie nową podobną nazwę, ale niewiele ma ona wspólnego z dawnym festiwalem customowym, bo wszyscy bawili się świetnie w Warszawie. No może nie wszyscy. W Poznaniu też mamy świetnych projektantów, a Custom Motor Show - Poznań 2018 ... to zupełnie inna impreza i inni ludzie i po trochu inne poznańskie (czytaj kartoflane) klimaty. Czy jest miejsce w Polsce na dwie imprezy customowe?. Nie wiem. Oceńcie sami. W każdym bądź razie ja odpuszczam sobie Poznań.

Co będziecie mogli zobaczyć w Poznaniu?

Konkurs w ramach poznańskiego Custom Motor Show i rywalizację o Mistrza Polski w 4 kategoriach:

    Open
    Modified Harley
    Best Painting
    Motocykle sprzed 1989 roku

 

Kto będzie oceniał motocykle?


- Patrycjusz Lepian – związany z Lepian Custom Painting, dużo wie na temat lakierowania i airbrusha

- Zbyszek Kopras – twórca Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa (czy coś może powiedziec o customach, raczej o zabytkach wie więcej)

- Jan Pluciński - współwłaściciel J&J Motocykle

- Michał Sokolnicki – sam tworzy customy, najczęściej pod marką Custom Hell

- Jacek Waszak – dyrektor salonu Harley-Davidson w Poznaniu 

{googleMaps addr=", Poznań, Polska," zoom=5 width=100% height=420 maptype=road}

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres