Motor Show 2020 - Poznań - zmiana terminu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
MOTOR SHOW 2020
Targi motoryzacyjne
Poznań
08-11.04.2021
MTP
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

 

Aktualizacja 23.04 - Informacja od organizatora - Nowa data Poznań Motor Show: 8-11.04.2021. Informacja o przełożeniu terminu bloku targów motoryzacyjnych. "Z uwagi na kondycję europejskiej branży motoryzacyjnej, zdecydowaliśmy że blok targów motoryzacyjnych nie odbędzie się w czerwcowym terminie. W trosce o najwyższą jakość wydarzenia i w drodze konsultacji z branżą motoryzacyjną, zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przeniesieniu targów Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej na kolejny rok na termin 8-11 kwietnia 2021 roku.

 Jesienią tego roku – między 21 a 22 października 2020 odbędzie się także Kongres MOVE – International Mobility Congress, poświęcony wiodącym trendom w branży e-mobility i kreujący debatę w zakresie prognozowanych zmian zachodzących na rynku automotive. Wydarzenie będzie towarzyszyło targom Poleko, GreenPower oraz Eco-Trends, atrakcyjnie uzupełniając ich tematykę poświęconą ekologii i ochronie środowiska.

Nieustannie monitorujemy sytuację w branży i wiemy, że w obecnej sytuacji firmy motoryzacyjne koncentrują się przede wszystkim na uruchamianiu produkcji i przygotowaniach do wznowienia pełnej sprzedaży. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o ponownej zmianie terminu PMS oraz TTM.

 
W przygotowanie tegorocznego bloku targów motoryzacyjnych włożyliśmy bardzo dużo pracy i energii. Pomimo niedogodności spowodowanych wybuchem pandemii, robiliśmy co w naszej mocy, aby wydarzenie zostało zorganizowane w czerwcu na najwyższym poziomie. Jednocześnie pragniemy Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by targi w nowym terminie spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz wszystkich fanów.

 
Tematyka motoryzacji zagości jeszcze w tym roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dniach 2-4 października 2020 odbędzie się jedna z największych imprez caravaningowych w Polsce – Caravans Salon Poland. Trzy tygodnie później, w terminie 21-23 października 2020, targi Eko Flota. A w terminie 23-25 października 2020 targi pojazdów zabytkowych Retro Motor Show. Na wszystkie te wydarzenia serdecznie Państwa zapraszamy!

 
Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show, co roku przyciągają największych pasjonatów zabytkowej motoryzacji, chcących zarówno obejrzeć odrestaurowane auta jak i kupić wymarzonego klasyka. Najpiękniejsze samochody XX wieku są tu prezentowane przez automobilkluby, wystawców indywidualnych oraz firmy zajmujące się renowacją klasycznych pojazdów. Fani klasyków będą mogli  poznać tajniki renowacji pojazdów, przekonać się, jak tchnąć drugą młodość w pojazdy tunningowane czy też zaplanować kupno własnego klasyka na giełdzie pojazdów zabytkowych(...)".

 

 

Ak. 03.03.2020 - Poznań Motor Show 2020 zmienia datę imprezy. Organizatorzy MSP podali komunikat, że "z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku."


Zeszłoroczna edycja w 2019 r. odbywała się pod hasłem motoryzacji jutra i ściągnęła 146 tys. uczestników. W roku 2020 targi to ponownie spojrzenie w przyszłość i "elektromobilna rewolucja". Edycja 2020 będzie odbywać się pod hasłem „Droga do elektromobilności”.

Następują radykalne zmiany na rynku motoryzacyjnym. Szykują się również zmiany w formule targów Poznań. Poznań Motor Show 2020 ma w założenie stać się platformą "do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność", miejscem spotkań pomiędzy przedstawicielami biznesu, producentami i fanami motoryzacji.

Organizator Poznań Motor Show 2020 poza zmianą hasła na „Droga do elektromobilności” zmodyfikował również koncepcję logotypu i szaty graficznej.

Poza klasyczną prezentacją nowych pojazdów i technologii na PMS planują również położenie większego nacisku na edukację i przybliżenie tematu elektromobilności. W tym celu w czterech pawilonach będzie funkcjonować strefa – Poznań Mobility Show. Będzie to miejsce, prezentacji i wykładów promujących elektromobliność.

W trakcie Poznań Motor Show 2020 planowana jest również kolejna trzecia edycja Kongres MOVE – International Mobility Congress. Kongres poruszał będzie tematykę związaną z elektromobilnością i autonomizacją pojazdów. W czasie kongresu przewidziano liczne prelekcje, dyskusje z udziałem przedstawicieli producentów, administracji, samorządów, przemysłu, naukowców oraz mediów branżowych.

Poznań Motor Show 2020, to również nowe podejście do bezpośredniego testowania pojazdów. Zostanie oddany specjalny tor i strefa jazd testowych.

Start 26 marca 2020 r. Wejściówki dostępne na platformie biletowej ToBilet.pl.

Poznań Motor Show to 5 różnych ekspozycji: samochodowa, motocyklowa, caravaningowa, detalingowa oraz ciężarowa. Zazwyczaj w obrębie hal 7A, 8, 8A zobaczycie Salon Motocyklowy i ulokowała się większość firm sprzedających i produkujących motocykle i quady. Znajdziecie tu także najważniejszych dystrybutorów i sklepy sprzedające części i akcesoria motocyklowe, odzież, kaski i to co wiąże się z branżą motocyklową. Poza pawilonami stricte motocyklowymi, ekspozycja będzie prezentowana w pawilonach i oczywiście na terenie otwartym.

Nowe trendy: Większość producentów podąża w kierunku pojazdów elektrycznych i wykorzystania wodoru w nowych samochodach. Można więc będzie zobaczyć bardzo dużo różnych ekspozycji, z różnych obszarów tematycznych i formalnych. Całość programu ekspozycji nowych pojazdów uzupełniają wydarzenia towarzyszące.

 
Najważniejsze to:

 
- Poznań Bike Show (trzecia edycja konkursu motocykli customowych).
- Testy pojazdów na torach offroadowych,
- Spotkania z celebrytami i gwiazdami telewizji,
- III edycja Kongres Move Mobility & Vehicles (To dwa dni merytorycznych dyskusji poświęconych elektromobilności w Polsce. Dyskusje i spotkania reprezentantów i uczestników rynku motoryzacyjnego, zaproszonych gości zainteresowanych e-mobility),
- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej,
- Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników,
- Zlot Caravaningowy,
- BlackZone (wystawa aut modyfikowanych i tuningowanych),
- Motor Show Press Awards
- Motor Show Truck,
- Gala Best Cars.

Link do transmisji

https://youtu.be/4p9ZcP_Pvi0

 

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres