Kalendarz Imprez Supermoto 2017

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Impreza: Kalendarz Supermoto 2017
Miejsce: Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Koszalin
Wjazd: 0 zł

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Chcesz jeżdzić bardziej progresywnie na torze, łącząc technikę jazdy torowej i terenowej? Niebawem ruszy w Polsce nowa seria wyścigów Supermoto. Pierwszą imprezą jest I Runda Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto na bydgoskim Kartodromie, która odbędzie się 29 kwietnia 2017 r.

Aby wystartować w klasie SM potrzebne jest oczywiście kilka rzeczy. Pierwsza to motocykl klasy enduro poddany pewnym modyfikacjom. Główna różnica to oczywiście koła 16,5- lub 17–calowe, z szerszymi oponami z przodu i z tyłu, sprawnieszy układ hamulcowy z przodu i dostrojenie ustawień zawieszenia do jazdy na torze, gdzie trzeba czasem wejść w lekki drift, a następnie przejechać odcinek szutrowy. Z reguły montuje się akcesoryjne, o zwiększonej średnicy, mocniejsze przednie teleskopy, powiększa się średnice tarczy hamulcowej i zakłada większy zacisk hamulcowy. Czasami aby uzyskać lepsze przyśpieszenie konieczna jest zmiana nie tylko przełożenia zębatek zdawczej i odbiorczej, ale również przełożenia skrzyni biegów. Nie jest konieczne również zdejmowanie lamp, jak np. w motocyklach cross. Do zawodów co prawda trzeba je zakleić taśmą. Trzeba też zdjąć np. tablicę rejestracyjną i inne elementy, które mogłyby zranić innych uczestników wyścigu. Najważniejsze, że motocykle SM powinny mieć homologację, można więc teoretycznie używać je poza wyścigami również w codziennej eksploatacji.W Polsce można rywalizować obecnie w ramach Mistrzostw Polski, oraz w ramach Pucharu PZM klasa niższa i najniższej klasie amatorskiej. Tor na jakim ścigają się SM to z reguły tory kartingowe, zamknięte, o nawierzchni  asfatowej o maks. długości do 700 m. Dystans na jakim ścigają się zawodnicy jest z reguły określony czasowo na 15 minut + 2 okrążenia w klasie S2, a w Pucharze Polski (C2) wyścigi trwają nieco krócej tj. 12 minut + 2 okrążenia. Aby uatrakcyjnić nieco zawody tor może mieć również wydzielone krótkie  odcinki specjalne o charakterze offroadowym, które są bardzo widowiskowe. Najczęściej to właśnie na tych odcinkach specjalnych dochodzi do spektakularnych wywrotek. Jakby nie patrząc poziom umiejętności zawodników jest dość zróżnicowany, a koła SM nie są w końcu przystosowane do jazdy po piasku. Obecnie są następujące klasy: na MP S2, a na PP na C2 + klasa Amator. Od zeszłego roku w ramach wyścigów wystartowała również klasa Pitbike MRF.
 

Jeśli nie ścigacie się wyczynowo na motocyklach, zawsze możecie obserwować zawody z pozycji  obserwatora –kibica.  Popatrzcie na kalendarz Polskiego Związku Motorowego w roku 2017 motocyklowych imprez  sportowych i może coś wybierzecie dla siebie..
 

Supermoto - MISTRZOSTWA POLSKI I PUCHAR POLSKI

Data

Miejsce

Runda

Organizator

29.04.2017 Bydgoszcz Klasa I (bez kl.
Amator)

LKT Wyczół
Gościeradz
86-011 Wtelno
03-4.06.2017 Toruń II, III
Night Photo
High (Default)
Automobilklub Wielkopolski
22-23.07.2017 Koszalin IV, V MotoPark Klub Koszalin
06.08.2017

Poznań

VI

Automobilklub Wielkopolski - ul. Towarowa 35/37

02.09.2017 Bydgoszcz VII (bez kl.
Amator)
LKT Wyczół
Gościeradz
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres