Stunt GP 2017 - Mistrzostwa Świata Federacji ESM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Impreza: Stunt GP 2017 - Mistrzostwa Świata Federacji ESM
Miejsce: Bydgoszcz, ul. Rejewskiego 3
Termin: 07-09.07.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Stunt GP 2017 za nami. Tytuł mistrza świata w Stunt Riding’u w roku 2017 zdobył Paulius Labanauskas z Litwy. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany energetyczny Zdenko Rybar ze Słowacji, trzecie miejsce zabierze również na Litwę Sarunas Kezys, a czwartą pozycję wywalczył po ciężkich bojach Takahiko Sakiyama. Z myśleniem o medalu musiał pożegnać się kolejny Litwin Irmantas Jasevičius, który w półfinałach pojechał najlepiej. Irmantas zaliczył w czasie prezentacji szlifa i złamał rękę. Reprezentacja Polski była w tym roku reprezentowana przez Ernesta Komorowskiego i Piotra Gradkowskiego. Trzeci z naszych etatowych "wyjadaczy" Paweł Karbownik z powodów zdrowotnych nie wziął udziału w rywalizacji. Nie dojechało też kilku innych zawodników sceny stuntowej. W końcowej punktacji zostało więc ocenionych tylko 12 stunterów.

Niedziela  09 lipca 2017 była drugim dniem punktowanej rywalizacji. Zawodnicy mieli możliwość zaprezentowania własnych umiejętności w czasie dwóch przejazdów. Styl i poziom jazdy oceniało trzyosobowe jury. O ile w półfinałach liczył się tylko ten wyżej oceniany przejazd, w finale punktacja była sumowana łącznie z dwóch prezentacji. Dużo uznania publiczności zdobył również przejazd Zdenko Rybara ze Słowacji, brawurowo jeżdżący Vladimir Petrov z Białorusi i dwóch najmłodszych zawodników zawodów: Danila Zhelanova i Foma Kalinina z Rosji (15- 16 lat). Trzeba jednak dodać, że poziom zaangażowania u wszystkich startujących był naprawdę wysoki.

Zawody odbywały się od 7 do 9 lipca na terenie parkingu Centrum Handlowego Auchan. W czasie wolnym od jazdy swoje opanowanie motocykla Honda CBR 125 prezentował Maciej Dąbrowski. Zresztą atrakcji było dużo więcej. Pokaz siłacza, stunt rowerowy, strefy sponsorskie, namioty. Na imprezę finałową w niedzielę przyjechała też liczna lokalna ekipa motocyklowa z Bydgoszczy i województwa. 

Przeczytaj więcej o imprezie tutaj

Paulius Labanauskas w czasie przejazdów

Zdenko Rybar Słowacja

Sarunas Kezys Litwa

Ernest Komorowski Polska

Danila Zhelanov Rosja

Foma Kalinin Rosja

Vladimir Petrov Białoruś

Wyniki finałowe z 09.07.2017

Bydgoszcz, Stunt GP 2017 Mistrzostwa Świata Federacji ESM, Stunt Grand Prix of Poland®

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Tags:

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres