mototour.pl trasy motocyklowe miejsca przyjazne motocyklistom zloty motocyklowe

Stunt Grand Prix 2017 - Bydgoszcz

+ 7
+ 5

Impreza: Stunt GP 2017
 - Mistrzostwa Świata Federacji ESM

Miejsce: Bydgoszcz, ul. Rejewskiego 3
Termin: 07-09.07.2017
Wjazd: 0 zł
Info: tutaj

( Dodaj opinie )

Znamy już datę zawodów stunt ridingu w Bydgoszczy w 2017 r. Będzie to jak zwykle początek lipca, a dokładnie 07-09 lipca. Nie będą to tylko eliminacje i półfinał, ale pełna formuła Stunt Grand Prix® w czasie której zostanie wyłoniony mistrz świata w formule „EMS".

W każdym bądź razie data jest już zaklepana i mamy sprawdzone informacje z pierwszej ręki, że STUNT GRAND PRIX 2017, zawody sportowe, w formule „EMS" - Ekstremalnych Sportów Motocyklowych odbędą się w tym roku w Polsce w Bydgoszczy, przy ul. Rejewskiego 3, na parkingu C.H. Auchan. Przypomnę tylko, że przez kilka ostatnich lat finał był również w Polsce. W 2016 r.  ósma edycja mistrzostw świata w stunt ridingu, miała stać się integralną częścią Emirates Bike Festival. W Bydgoszczy przewidziany był tylko półfinał. Potem wybrani zawodnicy mieli rywalizować o tytuł mistrzowski w Emiratach. Ta koncepcja jednak się z różnych względów nie sprawdziła. W tym roku impreza wraca do Bydgoszczy i jest tu bardzo duże grono kibiców zainteresowanych motocyklowymi ewolucjami na motocyklach. Tym bardziej, że miasto Bydgoszcz co roku (od 2014) dorzuca się zresztą do kasy organizatora  jako sponsor, skromną sumą około 60 tys. złotych polskich. Skromną bo poza miastem Bydgoszcz imprezę wspomagał onegdaj  i sponsorował w poprzednich latach również Orlen, Pirelli, Plus i wiele innych firm. Gościliśmy za to wielu największych światowych wymiataczy sceny free style, w tym takie nazwiska jak: Rafał Pasierbek, Arunas Gibiež, Marcin Głowacki, Sebastien Desbonnet, Gleyo Guillaume, Joona Vatanen, Soulignac Ludovic, Bruno Ferreira, Lee Bowers, Simon Dotilion, Martin Krátký Łukasz Bełz, Romain Jeandrot, Nikita Podolski, Juha Ruokolainen, Olivier Schubnel, Justus Vatanen. Impreza była więc międzynarodowa, a ostateczny finał i wybór championa przewidziany był podczas bydgoskiej imprezy. Z tego co się dowiadywaliśmy, w tym 2017 r. miasto Bydgoszcz również dofinasowało firmę Stunt Star i Stunt Grand Prix kwotą 60 tys. złotych.

 

Tak było w Bydgoszczy w 2016 r. 

W tym roku nie będzie też znanych nam z poprzednich edycji Polaków: mistrza z trzech poprzednich edycji  Marcina "Korzeń" Głowackiego czy z mistrza z 2013 r.  Rafała Pasierbka, Nie pojawi się też Paweł Karbownik. Pojawi się kilka nowych równie ciekawych nazwisk. Jakich? Możecie sprawdzić na profilu organizatora tutaj.


 

Bydgoszcz, Stunt GP 2017 Mistrzostwa Świata Federacji ESM, Stunt Grand Prix of Poland®

Fotografie z imprezy z roku 2016

Profil autora :
Neon
 
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

mototour.pl: