The Distinguished Gentleman's Ride - Wrocław 2018 - galeria

The Distinguished Gentleman's Ride - Wrocław 2018
impreza motocyklowa
Wrocław
30.09.2018
Unikat Motorworks
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

 

30 września 2018 roku we Wrocławiu odbyła kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman's Ride. The Distinguished Gentleman's Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 650 miastach.

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem. Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe datki na walkę z rakiem prostaty. W zeszłym roku 94tys. uczestników w prawie 600 miastach w 92 krajach uzbierało ponad 4.85 mln dolarów na promocję zdrowia mężczyzn.

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie:
https://www.gentlemansride.com/

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów. Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne.

W tym roku w samym Wrocławiu zarejestrowało się prawie 200 uczestników, którzy łącznie zebrali 2275$ !

Tegoroczna edycja we Wrocławiu zakończyła się piknikiem w nowo otwartej siedzibie Unikat Motorworks. Na pikniku pojawiła się załoga Food Think Tank  serwująca jedzenie, kawę i zimne napoje. Odbył się również koncert wrocławskiego gitarzysty i kompozytora - Michała Zygmunta.

foto: Adrian Szymski brodatefoto.wordpress.com

foto: Grzegorz Korczak


© mototour.pl