Mistrzostwa Polski w Motocrossie ORLEN MXMP - Lipno

3 Runda Mistrzostwa Polski i Puchar Polski
ORLEN MXMP
Lipno
28-29.08.2021
MX Lipno
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)


III Runda Mistrzostwa Polski w Motocrossie ORLEN MXMP - Lipno 2021 zapowiada się bardzo intensywnie. Przygotowania toru do tej imprezy ruszyły już kilka miesięcy temu i w tej chwili organizator czeka z niecierpliwością na przyjęcie pierwszych zawodników/czek z całej Polski. Organizatorem trzeciej rundy jest MX Lipno posiadający świetną infrastrukturę, tor PUK Arena, zaplecze socjalne, a nawet motel (MX Motel). Wszystko to daje adeptom treningu motocrossu, ale także enduro, hard enduro, możliwość trenowania nawet zimą.

Przełom sierpnia i września 2021 r. i koniec lata zapowiada się bardzo intensywnie. Najpierw 28 i 29 sierpnia ruszy rywalizacja w Lipnie, tydzień później – w Gdańsku, a 16 października w Więcborku. W Gdańsku nie wystartuje jednak klasa MX Open, która miała już swoją rywalizację w czerwcu, w trakcie Mistrzostw Europy. Lipno jest więc najbardziej oczekiwanym starciem szczególnie dla klasy MX Open. Tym bardziej, że uwzględniając zapowiedzi polityków, wszystko może się zdarzyć, rozgrywki mogą zostać ponownie zawieszone.

Na torze czeka nas nie tylko rywalizacja indywidualna, ale głównie klubowa. Tu o palmę pierwszeństwa będą rywalizować zawodnicy MX Lipno, CAMK Człuchów i innych klubów.
Wyścigi odbędą w sobotę i niedzielę. Od rana do godziny 11.20 typowe przyjęcia techniczne toru, treningi próbne i kwalifikacyjne, a od 11:45, możecie spodziewać się wyścigów w poszczególnych klasach.Live z startu klasy MX125.

Mały live z startu klasy MXOpen.

Harmonogram zawodów ORLEN MXMP w Lipnie:


© mototour.pl