I Runda Mistrzostw Polski w Motocrosie - MX Lipno 2023

Runda Mistrzostwa Polski
Motocross
Lipno
3-4.06.2023
MX Lipno
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

I Runda Mistrzostw Polski MX 3-4.06.2023 Lipno MXLipno

Organizator MX Lipno.
Już w pierwszy weekend czerwca 2023 r. w Lipnie, macie okazję zobaczyć pierwszą rundę Mistrzostw Polski w Motocrossie. Organizatora zawodów nie trzeba specjalnie przedstawiać i można spodziewać się, że jak zawsze zawody odbędą się na najwyższym poziomie i dadzą kibicom i zawodnikom wiele emocji. Klub MX Lipno zdobył w poprzednim sezonie tytuły Mistrza Polski Senior, Mistrza Polski Junior, Puchar Polski plus Mistrzostwo Polski w kilku strefach. Nowością w polskim motocrossie są transmisje w trybie live, która są od niedawna transmitowane przez MxPoland.TV. Niestety na you tubie nie ma bezpośredniego streema jak w przypadku innych relacji tylko mała zajawka. Filmy z imprezy można oglądać tylko na stronie producenta. W sobotę nie będzie wyścigów tylko treningi dowolne i treningi kwalifikacyjne. Na główne wyścigi o punkty w klasach: MX65, MX85, MX Kobiet, MX2, MX 125, MX Masters i MX Open możecie przygotować się w niedzielę 4 czerwca. Wejście dla publiczności na teren zawodów free.


Jak mówi prezes zarządu MX Lipno Paweł Grębowski, organizator imprezy, w tym roku zawody zostaną przeprowadzone w nowej formule, wzorem formuły ADAC. Ma to zagwarantować lepsze widowisko dla kibiców, a także relacje z potencjalnymi sponsorami. Na torze nie będzie jednak wielkich zmian, tylko powierzchowna kosmetyka. Organizator przygotował nowy wał z ziemi, który ma nieco obniżyć akustyczność toru i zmniejszyć odgłosy i hałas dobiegające do okolicznych mieszkańców.


To jedyne zawody w tym roku na torze w Lipnie w randze Mistrzostw Polski. Na torze w Lipnie w sierpniu 2023 r., odbędą się również Mistrzostwa Strefy Polski Północnej organizowane przez zaprzyjaźniony klub Jastrząb Lipno.

Zobacz nasz fotoreportaż z Lipna w 2021 r.
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres