XIII Kociewski Rajd Enduro 2023 - galeria

Kociewski Rajd Enduro
enduro
Świecie - parking „Wyrwa”
23.09.2022
Obywatelska Inicjatywa Offroadowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

Reportaż i kilka zdjęć z imprezy w Wyrwie w 2023 r. w obiektywie naszego reportera. Jak zwykle na zawodników czekała bardzo zróżnicowana technicznie trasa przejazdu. Na oesie startowym kibice mogli oglądać zmagania zawodników.

Co niektórzy postanowili pojechać na rajd w dość wysublimowanej kreacji karnawałowej. Plany przejechania całego rajdu w stroju tyranozaura skończyły się porażką i kompletnym zapoceniem zawodnika, a nastepnie założeniem normalnej kreacji. Plus za odwagę wyjazdu w większym ciśnieniu niż atmosferyczne, co miało być dodatkowym energetycznym motywatorem.

Wbrew pozorom kilka ułożonych w poprzek sosen stanowiło dość duże utrudnienie.

Na starcie, chwilę przez wyjazdem rajdu.

Małe pogaduchy na trasie oesa.

Kilka świeżych ujęć z imprezy nagranych na imprezie w trybie live.

Oczami i kamerą zawodnika.

Mamy 13. edycję rajdu. Zapowiada się jak zawsze energetycznie. Baza rajdu znajduje się podobnie jak w 2022 r. w miejscowości Wyrwa koło Świecia. XIII Kociewski Rajd Enduro startuje już 23 września 2023 r. W poprzedniej edycji tej imprezy uczestniczyło 159 zawodników, w tym roku na starcie w miejscowości Wyrwa ma stawić się podobna grupa uczestników. W każdym razie zapisy na listę startową są już aktywne i aby zostać pełnoprawnym uczestnikiem imprezy wystarczy wpłata 350 PLN i rejestracja na stronie organizatora. Kto jest organizatorem 13. edycji Kociewskiego Rajdu Enduro. Jak zwykle ta sama sprawdzona ekipa Obywatelskiej Inicjatywy Offroadowej. W tym roku ilość uczestników została ograniczona do 180 pojazdów, o czym zadecyduje kolejność wpisania na listę startową i data zaksięgowania wpłaty tzw. „opłaty startowej” na wskazany przez organizatora rachunek bankowy. Warto więc zgłosić swój akces do imprezy już teraz, bo jak wiadomo miejsc ubywa, jak ciepłych bułeczek w piekarni i może niebawem zabraknąć. W każdym razie zapisy na listę startową są już aktywne i aby wystartować i stać się pełnoprawnym uczestnikiem imprezy wystarczy wpłata 350 PLN na konto stowarzyszenia, wypełnienie karty zgłoszenia XIII Kociewskiego Rajdu Enduro i rejestracja na stronie organizatora.

W koszcie opłaty startowej otrzymacie:

 •  „pakiet startowy”,
 • naklejka z numerem startowym (do odczytania w PKP),
 • smycz z identyfikatorem
 • koszulka t-shirt
 • napój (woda mineralna),
 • upominek.

Dodatkowo dostajecie:

 • prawo udziału w rajdzie oznakowaną trasą,
 • zabezpieczenie medyczne,
 • posiłek regeneracyjny po zawodach,
 • nieodpłatny dostęp do serwisu fotograficznego.

 

 Rozkład jazdy zawodów – 23.09.2023r.

 • - 08:00 – 08:30 Spotkanie organizacyjne obsługi technicznej rajdu,
 • - 09:00 – 18:00 Otwarcie Biura Rajdu – parking „Wyrwa”,
 • - 09:00 – 10:30 Odbiór pakietów startowych,
 • - 11:00 –12:00 Start MOTOCYKLI: wyjazd uczestników na trasę rajdu,
 • - 15:30 – 16:00 Meta: powrót uczestników z trasy rajdu,
 • - 16:00 – 17:00 Podliczenie wyników,
 • - 17:00 – 17:30 Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród,
 • - 17:30 – 18:00 Losowanie nagrody rzeczowej.

 

 

Rejestracja na stronie enduro-swiecie.pl. A po rejestracji najlepiej będzie jak potwierdzicie własny akces i wpłatę wysyłając skan przelewu e-mail na adres – . Pamiętajcie, że aktywacja będzie możliwa tylko do 15.09.2023r.

Start w zawodach odbywać się będzie w kilku klasach:

- klasa MŁODZIK (wiek do 20 lat)
- klasa JUNIOR (wiek do 30 lat)
- SENIOR (wiek do 40 lat)
- MASTERS (wiek od 40 lat)
- PRO (zawodnik z licencją A i B) o wieku decyduje rocznik.

Jakie kryteria są uwzględniane podczas zawodów?

"Na trasie rajdu będą zlokalizowane jak zwykle punkty kontrolne przejazdu (PKP) oraz odcinek specjalny (OS) odcinek z pomiarem czasu. Ominięcie przejazdu przez PKP, OS jak i nie ukończenie wyznaczonych czasowo wszystkich pętli skutkuje dyskwalifikacją zawodnika na mecie. Zawodnik, który nie pokona wszystkich pełnych okrążeń nie zostanie sklasyfikowany. Do klasyfikacji będzie brany pod uwagę najlepszy łączny czas wszystkich wyznaczonych przejazdów odcinka pomiarowego (OS) oraz zaliczenie wszystkich wyznaczonych czasowo ilość okrążeń wraz z zaliczeniem Punktów Kontroli Przejazdu (PKP). Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia dodatkowych, ukrytych PKP na trasie przejazdu".

Kilka fotografii z poprzedniej edycji imprezy w 2022 r. w obiektywie Krzysztofa Hipsza z X-cross Media. Dziękujemy za udostępnienie.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres