Łagów 2021 - galeria fotografii - Festiwal Rock Blues & Motocykle


Festiwal Rock Blues & Motocykle w obiektywie naszego redakcyjnego kolegi. „Polska Daytona” tak nazywany jest również  Festiwal Rock Blues & Motocykle odbywał się od 8 do 10 lipca 2021 r. w Łagowie.  Z całej Polski i Niemiec zjechało do miasteczka tysiące motocyklistów, aby wsiąść udział w tej specjalnej dla całej społeczności motocyklowej edycji, która nie odbyła się w poprzednim roku, z powodu epidemii.

Zlot w Łagowie odbywa się od 25 lat. W tej małej uroczej miejscowości położonej 40 kilometrów na północ od trasy E30 można znaleźć na początku lipca coś wyjątkowego. Nie mieszka tu wiele mieszkańców, ale na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego i Pojezierza Łagowskiego są dwa całkiem spore malownicze jeziora: Trześniowskie (186 ha) i Łagowskie. Łagów to tak naprawdę nie miasto, ale wieś. Prawa miejskie Łagów posiadał do 1931 r, ale potem miasteczko liczące na początku XX w. tylko 428 mieszkańców wyludniło się i prawa miejskie straciło. Do dzisiaj nie odzyskało, ale nikomu to tak naprawdę nie przeszkadza, bo obecnie to Łagów to miejscowość turystyczna, w pełnym słowa znaczeniu mały kurort.

Festiwal Rock Blues & Motocykle to kilka tysięcy nie tylko złaknionych palenia gumy turystów, ale też ludzi poszukujących wolności i normalności.


Ciekawe miejsca w Polsce

Podlaska Przystań Motocyklowa - Wojtki

Mała Pętla Bieszczadzka - Bieszczady

Ośrodek Wypoczynkowy „Kalwa” - Pasym

Turystyka motocyklowa - Trasy i wyprawy motocyklowe

Trzydniowa podróż motocyklowa przez stan Arizona

stan Arizona film reklamowy stan Arizona, USA 2021 Harley Davidson

Autostrada Sudecka

Autostrada Sudecka trasa asfalt woj. dolnośląskie Polskie Wrota - Międzylesie cały rok

Cap Blanc Nez - Francja

Produkt: Cometa Motorcycle Gatunek: Impresja filmowa Produkcja: Mathieu Maury

© mototour.pl