Super Rally 2018 - tysiące motocykli w Bydgoszczy - galeria 2 dzień

FH-DCE Super Rally 2018
Harley, Indian, Buell
Polska, Bydgoszcz
16-20.05.2018
HDC Riders, Brothers H-DC
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

 

Największy zlot motocykli Harley Davidson w Europie rozpoczął się. Byliśmy na pierwszym małym obchodzie w Myślęcinku, niedaleko Bydgoszczy i masa motocykli, poustawiana, aż po horyzont zdarzeń robi niesamowite wrażenie...

Trudno powiedzieć ile dokładnie na tą chwilę przyjechało bikerów i motocykli. Nie mamy jeszcze oficjalnych danych. W każdym bądź razie nie są to setki, ale tysiące. A właściciele i fascynaci Harley Davidson, Indiana i Bulleta zjeżdżają się nadal z całej Europy. Dominują Niemcy, Francuzi, Włosi, Norwegowie, Polacy, ale są również tak egzotyczne kraje jak Japonia, USA i Nowa Zelandia. 90 proc. uczestników to goście z zagranicy. Można zobaczyć flagi na namiotach informujące, że przeważnie tworzą się strefy narodowe, ale nie jest to jednoznaczna regułą. Liczy się pasja i miłość do harleya. Bo, przecież nie liczą się liczby, ale emocje. Przed nami rozpościera się ustawione jeden przy drugim, dość nieregularnie setki motocykli i namiotów. Wyszukujemy z setek motocykli co chwila jakieś perełki. A to przepięknie utrzymany WLA jakiegoś kolegi z Berlina. Zaraz potem model FL z silnikiem Panhead, dolnozaworowy model Flathead. Obok Hydra-Glide. Duo Glide z 1958 r. Ustawione niczym na sznurku w rzędzie błyszczące chromem Heritage Softail. Na modele popularnego modelu w 1958 Sportster już nawet nikt nie spogląda. Liczą się te zabytkowe, perełki. I te nietypowe, jak choppery. No w każdym bądź razie, chodząc po placu co chwilę wzdychamy i wydajemy z siebie dźwięki zachwytu.


Oczywiście cały teren zlotu został ogrodzony (6 kilometrów ogrodzenia). Brama główna zlotu znajduje się od strony ul. Gdańskiej, skąd tylko rzut beretem do miasta. Ta część jest oczywiście dostępna tylko dla uczestników Super Rally Bydgoszcz 2018. Nie ma wejścia dla kogoś z zewnątrz, kto nie ma identyfikatora na ręku. Na teren zlotu nawet jak kupisz wejściówkę mogą wjechać tylko motocykle marki H-D, Buel i Indian. Pozostałe motocykle innych marek trzeba zostawić na parkingu przy bramie wjazdowej.


Dla tych co nie chcą kupować wejściówek, czy stałych mieszkańców jest również kilka atrakcji. Jeśli chcecie skorzystać z okazji i pojeździć na harleyu-davidsonie całkowicie za darmo, to wpadajcie do Bydgoszczy. Na pewno gdzieś tu będzie stał track z motocyklami, w ramach programu FREEDOM ON TOUR 2018. Pierwszego dnia zawitał na Stary Rynek. Sam zrobiłem mała turę w grupie z przewodnikiem. Jak będzie w kolejnych dniach trudno powiedzieć. Wbijajcie do własnych dealerów o informacje, na 100% są lepiej zorientowani. Jazdy trwają zazwyczaj pół godziny. Konieczne długie spodnie i oczywiście prawo jazdy kat. A. Kaski są na miejscu.

Super Rally Bydgoszcz 2018 zaczął się od środy i potrwa do niedzieli. FH-DCE Super Rally to oficjalna impreza robiona od 40 lat, co roku w innym miejscu, przez kluby członkowskie Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson. Przez FH-DCE czyli Europejską Federacje Klubów Harley Davidson. Federacja Zrzesza ponad 38,000 członków z ponad 120 niezależnych klubów z większości krajów europejskich. Zarówno H-DC Riders of Poland jak i Brothers H-DC Poland są członkami federacji - klubami zrzeszającymi użytkowników motocykli Harley Davidson.

Impreza federacji FH-DCE Super Rally ma charakter "wędrujący". Co roku organizowana jest przez inny klub członkowski FH-DCE, w innym miejscu.

- Zdjęcia z drugiego dnia imprezy w Bydgoszczy

- Zdjęcia z czwartego dnia imprezy w Bydgoszczy (4day)


© mototour.pl