"Marsz Niepodległości" 2021 - MotoParada Niepodległości 2021

"Marsz Niepodległości"
przejazd
Warszawa
11.11.2021
"Marsz Niepodległości"
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.32 (11 Votes)

 

09.11. - Aktualizacja. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk złożył dzisiaj oświadczenie, że 11 Listopada 2021 r. Marsz Niepodległości przejdzie tradycyjną trasą. Oznacza to, że uroczystość będzie miała oficjalny charakter wydarzenia rangi państwowej i rozpocznie się zgodnie z planem o godz. 13.00 na rondzie Romana Dmowskiego, a następnie uczestnicy przejdą tradycyjną trasą.

10.10.21 - W zeszłym roku "Marsz Niepodległości" zmienił tymczasowo formułę na przejazd motoryzacyjny. W tym roku środowiska lewackie, antypolskie i prezydent Warszawy tradycyjnie próbują przeszkodzić w organizacji święta. Jedno jest pewne. Nie zabraknie wielu środowisk patriotycznych, narodowych i oczywiście grup motocyklowych. Decyzje o zmianach i kierunkach przepływu motocykli i największego w Europie manifestacji narodowej będą następowały dynamicznie.

Początek 11 listopada 2021 roku o godzinie 13:00 z Ronda Dmowskiego. Trasa będzie podobna jak w ubiegłych latach, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, a koniec na błoniach Stadionu Narodowego. Hasło Marszu Niepodległości w 2021 r. to "Niepodległość nie na sprzedaż"

Wg. informacji warszawskiego ratusza 11 listopada odbędzie się 27 zgromadzeń publicznych. 4 wnioski o rejestrację zostały z różnych powodów odrzucone. Na tej samej trasie (co marsz Bąkiewicza)zarejestrowano również inny marsz organizowany przez "Grupę 14 Kobiet z Mostu". O godz. 14 na placu Unii Lubelskiej, zbiera się również młodzież spod znaku warszawskiej Antify pod hasłami "Za wolność waszą i naszą".

Najlepszą formą aktualizacji jest śledzenie kanałów informacyjnych:


- portalu Twitter: @StowMarszN.
- marszniepodleglosci.pl.

W ramach imprezy jest również wiele alternatywnych opcji do wyboru. Wygląda na to, że 11 listopada będzie kilka lub kilkanaście spotów, marszów i motomarszów. Trudno ocenić jaka opcja jest w tym momencie najbardziej interesująca dla braci motocyklowej. Być może za kilka dni sytuacja wyjaśni się nieco bardziej. Poniżej wrzucamy linki do opcji alternatywnych:

O 10:30 będzie zbierać się ekipa na ul. Pory, nakręcana przez Fundację Jednym Śladem. Fundacja organizuje podobny przejazd od kilku lat. O godzinie 12.00 przewidują MotoParada Niepodległości po Warszawie. Rozkład jazdy podobny od kilku lat. Zbiórka w wyznaczonym miejscu, wspólne śmiganie po ulicach, śpiewanie hymnu, a następnie przejazd w kolumnie do Sulejówka na dalszą część imprezy. Info znajdziesz tutaj.

MGM Mazowiecka Grupa Motocyklowa uczestniczy w MotoParadzie Niepodległości organizowanej przez Fundację Jednym Śladem. Ekipa stawia na dekorowanie motocykli w biało czerwone kokardki, flagi, a na rękę koniecznie zakładanie opaski. Spotkanie grupy w dniu 11.11.2021 o godz. 10:30 na parkingu przy Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6A. O godz. 11:00 przejazd na miejsce główne zbiórki na ul. Pory 60 przy Torze Łyżwiarskim Stegny i dalsza trasa do Sulejówka.

Osobną grupę 11 listopada będzie miała również ekipa z Warsaw Chapter Poland HOG. Udział w tradycyjnym Rajdzie Niepodległości ma na celu upamiętnienie 103 rocznicy odzyskania niepodległości, świętowanie Dnia Weterana, który tego dnia jest obchodzony w USA. Start spod Liberatora o godz. 11. Do przejechania będzie 103 km po drogach w okolicach Wawy, a na koniec poczęstunek świętomarcińskimi rogalami i tradycyjny grill.
Liberator Harley-Davidson - Gorczewska 30, 01-147 Wola Polska.

Poza Warszawą można uczestniczyć w przejazdach motocyklowych i uroczystościach 11 listopada w następujących miejscowościach:

- Świdnik - Moto-Parada Niepodległości 11.11.2021 godzina 12.00 spod parkingu świdnickiego Kauflandu. Link do eventu tutaj. Motoparada z Biało-Czerwoną organizowana jest przez Świdnicki Klub Motocyklowy USARZ.
- Siedlce - Motoparada Niepodległości Motoryzacyjne Siedlce. Link do zdarzenia znajdziesz tutaj.
- Wierzchowo. Xl Motocyklowa Parada Niepodległości 2021 - BMM Pancerny. Poczatek 11 listopada 2021 r. o godzinie 10.00. Zbiórka motocykli przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki, ul Parkowa 7 o godzinie 10.00. Impreza rozpoczyna o godzinie 10.50 odśpiewaniem Hymnu Polski. Więcej informacji tutaj.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres