Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego Licheń 2021

Otwarcie Sezonu Motocykli
impreza motocyklowa
Licheń Stary
24.04.2021, godz 12.00
Otwarcie Sezonu Motocykli Licheń
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (20 Votes)

 

Aktualizacja: Artykuł napisany przez lokalny portal konin.naszemiasto.pl wywołał lawinę. Lawinę szamba, hejtu i przyprawionego ignorancją braku samokrytycyzmu. Bajeczki o rzekomej próbie zabrania sprzętu video, a nawet rękoczynach powieliły zgodnie i ochoczo "polskie" media. To wszystko było na zasadzie cytowania niepotwierdzonych informacji. Nie ma dowodów, nie ma nagrań...Są tylko niewiarygodne słowa, mało wiarygodnych ludzi.

Ogólnie wyszło, jak wyszło. Świat mediów ochoczo powielił "kity" Krzysztofa N, który sam siebie nazywa miłośnikiem krajobrazów, ale inni mówią o nim już bardziej dosadnie - "dziennikarska h.....". Jakie znaczenie ma czy w Licheniu biegali z pałami i zabierali aparaty, czy modlili się. Ważna jest historia, którą można dobrze sprzedać i zrobić zasięgi. Media są spragnione agresji. Lokalny reporter, aby błysnąć przed szefem musi więc nieco podrasować historię. Wystarczy zrobić małego clickbajta i jest afera. Na wstępie napisze o ataku. Potem coś mniej ważnego. Wrzuci  kilka marnych fotek, a na końcu artykułu zaprzeczy sobie, że na szczęście nie doszło do tragedii. No, ale przecież mogło...dojść

W opinii naszej redakcji cała ta historia z atakiem to farsa i pomówienia. Historia manipulacji i kłamstwa trudna jest jednak do udowodnienia. Możemy mierzyć się tylko na słowa. Nasza redakcyjna ekipa pracowała tego samego dnia na parkingu (nazywanym w racji wielkości lotniskiem) w Licheniu. Widzieliśmy kilku reporterów. Nic nikomu się nie działo. Nastroje były bardzo zrównoważone. Było kilka przygazówek i bardzo życzliwe nastawienie. Mamy na to dowody, mamy nagrania. Do redakcji konin.naszemiasto.pl i autora wysłaliśmy prośbę o podanie bliższych szczegółów i wyjaśnienie sytuacji. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Bez twardych dowodów rewelacje lokalnego portalu uważamy jako bezwartościowe. To, że kłamstwa cytowała większość mediów, nie jest żadnym argumentem. Domagamy się dowodów w postaci nagrania foto lub video.

Clickbajcik z artykułu dzielnych zuchów. Jakie to szczęście, że nic się im jednak nie stało. Zobaczcie na godzinę publikacji artykułu. 11.59 !!! Z naszych informacji wynika, że impreza zaczęła się dopiero o 12.00. Czy to możliwe, aby napisać artykuł przed rozpoczęciem zlotu? Czy Krzysiu ma zdolności profetyczne?

Po publikacji opinie w necie nie były jednak przyjazne. Część komentarzy wyrażała poglądy, że autor zrobił bardzo słabe zdjęcia i musiał szybko coś wykombinować.

Można było też spotkać opinie, że portal z Konina to patologia, zajmująca się szerzeniem propagandy.

Zobacz nasz reportaż z imprezy w Licheniu tutaj. 

Live z Lichenia.

Aktualizacja 21.04.2021 - Zmianie uległy program i charakter spotkania, które zostało zredukowane do Mszy Św. w intencji wszystkich motocyklistów 24 kwietnia o godzinie 12.00. Nie będzie oficjalnej parady i zmiany organizacji ruchu. W związku z panującymi obostrzeniami sanitarnymi w licheńskiej bazylice będzie mogło przebywać maksymalnie 350 osób. Informacje te zostały potwierdzone przez biuro prasowe Sanktuarium w Licheniu. 

Cytujemy komunikat w oryginalnej formie

(...) "Zgodnie z informacjami przekazanymi Sanktuarium przez organizatorów zlotu, tegoroczny zlot został odwołany ze względu na panujące ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Co za tym idzie, nie odbędzie się parada monocyklów i pojazdów zabytkowych ulicami Lichenia. W sobotę nie będzie także zmian w organizacji ruchu drogowego na ulicach Lichenia. Organizatorzy przepraszają za zaistniałe utrudnienia i proszą o wyrozumiałość tych, którzy planowali przybyć w tym dniu do Lichenia.  

W sobotę, 24 kwietnia, o godz. 12.00 w licheńskiej bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich motocyklistów o bezpieczne poruszanie się na drogach publicznych w rozpoczynającym się sezonie motocyklowym. Należy jednak pamiętać, iż w związku z panującymi obostrzeniami sanitarnymi, w licheńskiej bazylice podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać jednorazowo 350 osób. (...)

12.03. - Kolejna edycja ogólnopolskiego otwarcia sezonu motocykli i pojazdów zabytkowych -oficjalna nazwa "Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych Licheń". Z naszych redakcyjnych wyliczeń wynika, iż skoro 8. edycja, która miała być w zeszłym covidowym roku, nie odbyła się, to kolejność powinna zostać przeniesiona na następny rok. Nie ma zresztą znaczenia, czy jest to ósma, czy dziewiąta edycja. Jakby nie patrzeć impreza ściąga w kwietniu kilka tysięcy motocyklistów. Odliczamy tak jak Wy pozostałe dni do spotkania 24 kwietnia. Wszystko wskazuje, że odbędzie się bez przeszkód. Jednak w tych niestabilnych czasach jeszcze wszystko może się zdarzyć. Sprawdzajcie na bieżąco informacje na temat eventu w Licheniu. Zbiórka jak zwykle na dużym betonowo-trawiastym parkingu położonym przy ulicy Toruńskiej w Licheniu, zaczyna się o godzinie 12.00. Jeśli chcecie, możecie pojawić się wcześniej, od godziny 10.00 będą otwarte parkingi. Około godziny 13.00 po Mszy Św. nastąpi święcenie motocykli. Parady w tym roku nie będzie z oczywistych względów. Jest to impreza jednodniowa. 

 


Komentarze   

Mobide
+3 # Mobide 2021-04-25 19:08
Wspaniała inicjatywa. Szacun i gratulacje, że udało się zorganizować spontaniczne całkowicie oddolne i niezalezne spotkanie ludzi ceniących wolność i zdrowe życie. A wszystkim flustratom piszącym z fotela z butelką browara w dłoni...równiez zdrowia życzę
LWG
Cytować
Jol
+5 # Jol 2021-04-21 15:53
Na profilu fejsbukowym Sanktuarium jest ifno że zlot jest odwołany
Cytować
Zenon
+1 # Zenon 2021-04-19 20:03
Ktoś leci z Ina?
Cytować

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres