DGR 2023 - The Distinguished Gentleman's Ride Poland

Distinguished Gentleman's Ride
impreza motocyklowa
Polska i świat
21.05.2023
DGR
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

 

21 maja 2023 roku odbędzie się kolejna 12 już edycja The Distinguished Gentleman's Ride. The Distinguished Gentleman's Ride to parada z reguły eleganckich i wystylizowanych bikerów na motocyklach, w trakcie której zbierane są datki na walkę z rakiem prostaty i inne programy realizowane przez centralę znajdująca się w Australii. Impreza odbywa się od 2012 r. Pierwszy zlot miał miejsce w Sydney w Australii, początkowo jako próba zmiany i poprawienia wizerunku motocyklistów. W 2019 r. w imprezie uczestniczyło już  116 tys. uczestników na całym świecie. Nawet w czasach pandemii zloty odbywały się z bardziej okrojonej i symbolicznej formie. W 2020 r. event nie został odwołany, miał jednak dużo mniejszy i ograniczony zasięg. Nie było zbiorowych parad, były za to przejazdy w formie solowej na wyznaczonej publicznie trasie. Na zlocie DGR można spotkać miłośników cafe racerów, bobberów, scamblerów i klasycznych motocykli, ale nie tylko. Od 2021 r. impreza została przeniesiona z września na miesiąc maj. Ważnym elementem całości jest podkreślanie wyjątkowego stylu "vintage" wydarzenia. Kreacja obejmuje nie tylko dobór właściwego motocykla w stylu klasycznym, ale też nienaganny styl i szyk motocyklisty. Dobrze widziane są fajki, wąsy i brody, ale jest to tylko sugestia, a nie konieczny styl na imprezie.

Organizator zaleca zarejestrować udział w paradzie i wsparcie finansowe przedsięwzięcia na stronie globalnej wydarzenia pod adresem poniżej, ale nie jest to obligatoryjnie konieczne. W każdym bądź razie, parady DGR są zarządzane przez zespół lokalnych wolontariuszy, w miastach na całym świecie. Od 2012 roku udało się zebrać już 37,5 mln USD na wszystkie programy zarządzane przez DGR, mające na celu zarówno poprawę zdrowia, samopoczucia psychicznego motocyklistów, jak i szerszej społeczności.

gentlemansride.com/rides/poland

Można też obserwować lokalne informacje dotyczące imprezy w danym mieście. W Polsce największe parady odbywają się z reguły tylko w większych miastach: Bydgoszczy, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Płocku i Warszawie. W 2019 roku w 678 miastach na świecie udało się zebrać ponad 6 mln USD na badania nad rakiem prostaty, do kasy organizatora. Najlepsi z woluntariuszy zebrali już przez lata całkiem pokaźne sumki.

Dopuszczone klasy motocykli na DGR.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres