XXVII Festiwal Rock Blues i Motocykle - Łagów Lubuski 2023

Rock Blues & Motocykle
zlot motocyklowy
Łagów Lubuski
06-09.07.2023
Nine Six MC POLAND
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.76 (37 Votes)

 

XXVI Festiwal Rock Blues i Motocykle w Łagowie Lubuskim za nami. Znamy jednak datę kolejnej już XXVII edycji imprezy, jaka się odbędzie w 2023 r. Jak zwykle na event organizowany przez ekipę Nine Six MC POLAND możecie się wybrać w środku lata, w terminie od 6 do 9 lipca. Czego można się spodziewać na tej już kultowej imprezie, ściągającej corocznie pasjonatów, turystów i obserwatorów nie tylko z całej Polski, ale również Europy. Z pewnością setek, a nawet tysięcy miłośników motocykli, dobrej zabawy, muzycznych bitów i sobotniej parady motocyklowej, która przetacza  się majestatycznie w rytmie slow ride przez urocze miasteczko Łagów.

Szykujcie konie i rezerwujcie plany i czas na początek lipca, który zapowiada się bardzo intensywnie.

W zeszłym roku koszt karnetu na Festiwal Rock Blues i Motocykle wynosił w przedsprzedaży 150 PLN. W cenie było pole namiotowe, blacha, udział w koncertach i gratis. Jak będzie w tym roku, zobaczymy niebawem (akt. red. 160 PLN). 160 PLN to cena za pakiet wejściowy na festiwal w przedsprzedaży. Nowością w tym roku ma być wejściówka jednodniowa, która ma kosztować 100 PLN. O ile w pakiecie jest już wliczone pole namiotowe, to bilet jednodniowy obejmuje tylko udział w koncertach.

Filmowym, gorącym okiem uczestników.

Mapa festiwalowa w 2023 r.

 

W programie festiwalu poza charakterystyczną paradą nie zabraknie z pewnością muzycznych bitów i dwóch scen muzycznych. Koncerty będą na scenie głównej i w amfiteatrze. W poprzednim roku, każdy festiwalowy dzień prezentował odmienny styl muzyczny. Szeroko prezentowana była również (wejście darmowe na scenę w amfiteatrze) alternatywna polska scena muzyczna, gdzie grały zespoły od bluesa, do mocniejszego rocka i heavy metalu. W 2022 r. zagrano w sumie ponad 12 koncertów na scenie głównej i 5 koncertów w amfiteatrze, gdzie prezentowała się młoda polska scena.

Na festiwalu można też wygrać cenne nagrody. Są to wycieczki, vouchery na wycieczkę motocyklowe, bony na obklejenie motocykli i same motocykle. W zeszłym sezonie rozlosowano motocykl Suzuki SV650.

Wpadajcie w lipcu do Łagowa, który jest oddalony 60 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej i przejścia granicznego w Świecku. Łagów leży nad malowniczymi jeziorami, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego i Pojezierza Łagowskiego. Serce festiwalu znajdziecie na rogu ulicy Mostowej i ul. 1 Lutego, gdzie na rogu znajduje się scena i wejście na teren koncertowy. Całe miasto żyje jednak w duchu imprezy, a każdy ulica to miejsce prezentacji i autoprezentacji najlepszych modeli motocykli i alternatywnych stylów życia. W miasteczku znajdziecie również dziesiątki punktów gastronomicznych, nalewaków oferujących złocisty napój, alternatywne potańcówki i sceny, a także trochę atrakcji turystycznych. Np. zamek Joannitów, z widokową 35-metrową średniowieczną wieżą, gotyckie - ceglane bramy obronne, stare mosty, z których dokładnie widać okoliczną miejscowość.

Zespół zamkowy to konglomerat różnych stylów architektonicznych. Wieża ma fundamenty średniowieczne. Otynkowany budynek dzisiejszego hotelu jest z XVII w., a dziedziniec z restauracją powstał w stylu renesansowym. Przejazdy przez bramy to też temat rzeka. O ile Brama Marchijska, zwaną też Niemiecką lub Berlińską, pochodzącą z XVI-XVIII wieku ma szerszy tunel, to przejazd przez Bramę Polską nazywaną też Poznańską jest już bardziej skomplikowany i zazwyczaj zmieści się tu tylko jeden pojazd.

Dokładny program Festiwalu Rock Blues i Motocykle w 2023 r. jest w trakcie dogrywania. Wstępne ustalenia związane z czwartkiem i piątkiem są już wiadome.
W czwartek o godzinie 18:00-19:30 wystąpi Pora Rock'u (koncert), od godziny 19:30 do 20:00 przewidziano konkursy, a o 20:00 zagra swój koncert Utopia. Od 22:00 do 23:30 możecie liczyć na koncert Krushera, a od 23:30 do 1:00 zabawa przy dźwiękach dj i Rockoteki.

W piątek wystąpią ze swoimi koncertami Marcus Arent, Queen Margot, FSW, a gwiazdą wieczoru ma być Łukasz Łyczkowski & 5 Rano.

 

Powyżej kilka migawek filmowych z Łagowa Lubuskiego w czasie XXVI Festiwalu Rock Blues i Motocykle.

 

Parada przejedzie przez  Łagów jak zwykle w sobotę o godzinie 14.00.

Zobacz również naszą galerię fotografii z festiwalu w 2021 r. tutaj.

Zobacz galerię fotografii z roku 2022 tutaj.


Komentarze   

Jordan
+3 # Jordan 2023-07-12 08:12
Jak zwykle super
Cytować
Jack
+6 # Jack 2023-07-10 14:46
Ten zlot skończył się kilka lat temu...Jedyne co zostało to parada w sobotę.
Cytować
ZZ top
+8 # ZZ top 2023-07-10 14:21
Wg mnie zlot Łagów się skończył. Te zakazy i nakazy oraz ogólna rozjebka zlotu zjebały wszystko. No nic za rok jedziemy już na pewno gdzie indziej. Na poziomie był jedynie koncert Sztywnego. Pozdrawiam tych dla których także był to ostatni zlot w Łagowie
Cytować
Dzida
+7 # Dzida 2023-07-10 08:43
Łagów dostał 5 baniek na rewitalizacje od kołchozu i teraz wielki świat bedzie w łagowie 5 lat rzadził i dostaniemy nowe parkingi i chromowane poprzeczki w lesie nad jeziorem, żeby jelonki wiedziały jak trzeba chodzic pod lesnych dutkach...bo wcześniej to nie wiedziały. A o namiocikach i opalaniu się bez gaci na jeziorem to mozecie sobie zapomnieć i trzeba teraz spać jak centrala przewiduje, a nie po krzakach.
Cytować
Rafał
+3 # Rafał 2023-07-09 23:12
Dziękuję, dziękuję, dziękuję,to mnie udało się wygrać MT07!!!!
Cytować
Tomasz
+6 # Tomasz 2023-07-09 17:11
Najgorszy zlot na jakim byłem.
Parking dla motocykli to pole owsa z chwastem do Polski.
Pole namiotowe to ciasny pagórek przy lesie.
Nie polecam.
Cytować
Wieslaw
+1 # Wieslaw 2023-07-03 09:01
Noclegi wykupione, to jedziemy.
Cytować
onci
+7 # onci 2023-06-30 21:20
Dobra idea, z plażowaniem nad jeziorem, jak jeszcze kilka lat temu. Ale nie ma już takiego festiwalu jak dawniej i chyba już nie wróci...
Cytować
0n
+9 # 0n 2023-06-30 14:15
W tym roku z takim skrawkiem pola namiotowego to moglibyście zadziałać żeby władz Łagowa pozwoliły jak kiedyś rozbijać się w parku obok kościoła. Inaczej będzie taka lipa, że hej i sporo ludzi sobie odpuści tą imprezę
Cytować
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres