Mistrzostwa Świata FIM HERO Challenge 2021 - Dąbrowa Górnicza - wejście free

Hero Challenge 2021
enduro
Dąbrowa Górnicza, Zakawie
10-12.09.2021
HERO Challenge
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)


Mistrzostwa Świata FIM HERO Challenge w terminie 11-12 września 2021 to 2-dniowe zawody enduro, które w tym roku otrzymały status Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro i dołączyły do cyklu WESS, Mistrzostw Świata World Enduro Super Series. Impreza jest przeznaczona zarówno dla zawodników profesjonalnych jak i amatorów chcących spróbować swoich sił na tej samej trasie. HERO Challenge to poszerzenie platformy rywalizacji dla zawodników uprawiających Hard Enduro, Cross Country i klasyczne Enduro.


HERO Challenge to zawody tworzone przez Agencję Sport UP, która realizuje lub współorganizuje również inne podobne imprezy jak: Mistrzostwa Świata Super Enduro w Polsce, czy zawody Beskid HERO.

Można w pewnym sensie powiedzieć, "umarł król, niech żyje król". Tak się bowiem zdarzyło, że zawody Beskid Hero nie odbyły się od dwóch lat, odbędzie się w zamian równie ciekawa rywalizacja i ściganie pod nazwą Hero Challenge, które dodatkowo ma status Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro 2021. Być może ten fakt co nieco osłodzi żal, tym, co nie mogą ścigać się ostatnio, a organizatorzy co rusz zmieniają daty i odwołują zawody. W tym wypadku wydaje się, że zawody są już przyklepane, a lista startowa zapełni się bardzo szybko lada dzień. Bo miejsca startowe rozchodzą się zazwyczaj ciepłe bułeczki.

Wstęp kibiców na imprezę jest bezpłatny. HERO Challenge odbędą się na torze motocrossowym w Zakawiu i w jego okolicy, a także na terenie Fabryki Pełnej Życia.

Przed Wami ponad 500 zawodników zmierzy się na torze łączącym ze sobą elementy i sekcje:

- Hard Enduro – krótkie, strome i techniczne (poustawiane kamienie, podjazdy,
- Enduro,
- fragmenty torów motocrossowych o twardej nawierzchni i z głębokim piachem,
- fragmenty SuperEnduro.

Bazą zawodów jest tor motocrossowy MXDG w Dąbrowie Górniczej. Hero Challenge to nie tylko jazda po torze w stylu Super Enduro. To bardzo szeroko rozumiana propozycja dla trenujących różnych stylach jazdy: począwszy od Hard Enduro, Cross Country, Enduro. Jakie typy nawierzchni spotkacie na trasie? HERO Challenge to strome, krótkie i techniczne zjazdy i podjazdy, szybkie trawersy przez las, techniczne podjazdy przez powalone drzewa, głazy, a następnie szybkie odcinki Cross-Country po głębokim piachu, a na końcu wspomniany wcześniej tor MX. Będzie też niemała gratka dla publiczności.

Startuje 350 zawodników w 6 kategoriach: PRO, EXPERT, EXPERT MASTERS, KOBIETY, HOBBY, HOBBY MASTERS. Cena startu w zawodach: od 150 EUR.

HERO Challenge to prawdobnie najtrudniejszy i najdłuższy wyścig sezonu 2021 w Polsce. W sobotę zmagania rozpoczną się od przejazdów kwalifikujących na piaszczystym torze motocrossowym, na którym będą odcinki specyficzne dla Enduro i SuperEnduro. Tylko 30 najlepszych zawodników zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu w centrum Dąbrowy Górniczej. Wieczorne wyścigi SuperEnduro odbędą się na specjalnym torze w centrum Dąbrowy Górniczej. Zobaczymy tu wiele klasycznych przeszkód jak bale drewna, wielkie opony, głazy i niekonwencjonalne przejazdy przez stare fabryki.To wszystko przy sztucznym oświetleniu z muzyką na żywo i wybuchami pirotechnicznymi w tle. Tor będzie znajdował się miejscu nazywanym potocznie „Fabryką Pełną Życia”.W niedzielę natomiast możecie zobaczyć wyścig główny jako 3-godzinne, ekstremalne Cross Country z elementami Hard Enduro. Będzie wiele ciekawych odcinków, a trasa w stosunku do 2020 roku została nieco wydłużona.

Tegoroczny kalendarz zmagań zamkną hiszpańskie Hixpania Hard Enduro oraz niemieckie GetzenRodeo.

Kalendarz Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro /WESS/:

I runda – Extreme XL Lagares – Portugalia, 7-9 maja

II runda – Red Bull Erzbergrodeo – Austria, 3-6 czerwca

III runda – Abestone Hard Enduro – Włochy, 10-11 czerwca

IV runda – Red Bull Romaniacs – Rumunia, 27-31 lipca

V runda – Red Bull TKO – USA, 13-15 sierpnia

VI runda – HERO Challenge – Polska, 11-13 września

VII runda – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania, October 1-3 października

VIII runda – GetzenRodeo – Niemcy, 29-30 listopada

Co w ramach pakietu startowego:

W ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymają:

- udział w imprezie
- bluza zawodów,
- miejsce na namiot/kamper na paddocku
- dostęp do strzeżonego parku maszyn,
- numer startowy oraz pomiar czasu,

Rejestracja na stronie rusza od 23 czerwca.

herochallenge.pl/pl/challenge-hero/rejestracja/


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres