Yatvingia Rally 2023

Yatvingia Rally
enduro szkolenia
Olecku, ul. Kościuszki 61
21-22.04.2023
Enduro Friendly
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 


Yatvingia Rally 2023 to kolejna edycja tym razem dwudniowej imprezy adv i szkolenia enduro w terenie i technik nawigowania za pomocą roadbook’a organizowane przez Enduro Friendly. Event łączy podstawy teoretyczne i praktyczną jazdę motocyklami enduro i jest przeznaczony dla amatorów, którzy chcą opanować techniki jazdy i czytania i wykorzystywania roadbook’a. Trasa przejazdu będzie liczyć około 300 km. w dość zróżnicowanym krajobrazie Mazur Wschodnich, Mazur Garbatych. Mimo, że rajd nie bazuje na klasycznej rywalizacji sportowej, na trasie przejazdu będzie mierzony czas przejazdu i wskazania licznika, a następnie doliczane punkty za zdobyte pieczątki.


Konieczne posiadanie urządzenia do czytania roadbooków. Można również skorzystać z cyfrowej obecnie płatnej aplikacji Easy Rally Pro do pobrania ze sklepu GooglePlay lub AppStore.


Klasy startowe i ceny:

- Enduro - do 120 kg 500 PLN
- Dual Sport - 120 - 160 kg 500 PLN
- ADV - powyżej 160 kg 500 PLN


Baza rajdu w tym roku znajduje się na torze motocrossowym w Olecku przy ul. Kościuszki 61.

Dzień 1

Od godziny 16.00 czynne będzie biuro imprezy, gdzie będziecie mogli potwierdzić swoje przybycie oraz odebrać pakiety startowe i wykupić ubezpieczenie NNW. W tym samym czasie rozpoczniemy wykonywanie badań technicznych motocykli.

Dzień 2

To dzień rajdu nawigacyjnego Yatvingia Rally 2023. Start w krótkich odstępach czasu z bazy rajdu według kolejności ustalonej przez Organizatora. Trasa liczy około 330 km, 80% w offroadzie, zaliczając do niego drogi gruntowe oraz szutry. Na trasie przewidziane są miejsca prób terenowych.


Klasyfikacja

zostanie przeprowadzona przy pomocy darmowej aplikacji do śledzenia Raceduck Live. Główne kryterium to poprawność przejechanej trasy, dodatkowymi zaś przestrzeganie ograniczeń prędkości podanych w RB, zdobyte pieczątki podczas prób terenowych oraz limit czasu przeznaczonego na przejechanie trasy.


Noclegi

Nocleg w miasteczku rajdowym na Torze Motocrossowym w Olecku (namiot, kamper, samochód, bus) - 20 PLN/noc/1 osoba - płatne w biurze rajdu lub przy rejestracji na Raceduck. Oferta noclegowa w Olecku i okolicy - rezerwacja we własnym zakresie.

Wyżywienie we własnym zakresie. Organizator zapewnia przekąski, kawę, herbatę. Ognisko z kiełbasą w piątek i sobotę.


    WPISOWE - którego wysokość wynosi 500 zł dla wszystkich klas. Płatności należy dokonać poprzez stronę Raceduck.pl, która obsługuje zapisy na imprezę
    OPŁATA ZA ZAKWATEROWANIE, UBEZPIECZENIE NNW, KAUCJA ORAZ PŁATNOŚĆ ZA WYNAJEM GUZIKÓW (płatna na miejscu, w biurze imprezy), WYDRUK ROLEK (Roadbook - płatne 150 PLN/1 rolka podczas opłaty wpisowego)

Wpisowe pokrywa

    Organizację imprezy wraz z bazą rajdową.
    Przygotowanie trasy rajdu.
    Przygotowanie mapy Roadbook.
    Live Tracking
    Ubezpieczenie OC Organizatora.
    Zabezpieczenie medyczne w miejscu przeprowadzenia prób terenowych.
    Pakiet startowy (koszulka, naklejka z nr startowym)
    Przygotowanie materiałów medialnych.
    Ognisko w piątek oraz sobotę.
    Nagrody i upominki

Wpisowe nie pokrywa

- kosztów noclegów, nocleg we własnym zakresie lub na torze motocrossowym w bazie imprezy, płatne 20 zł (prąd we własnym zakresie z agregatu, na torze są dostępne ubikacje, bieżąca woda, oraz miejsce na umycie motocykla)
- ubezpieczenia NNW zawodników - płatne w biurze rajdu
- wydruku rolek Roadbook - płatne 150 PLN podczas opłaty wpisowego
- wyżywienia (wyżywienie we własnym zakresie, Organizator przewiduje tylko ciepłe napoje typu kawa, herbata oraz ognisko z kiełbasą
© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres