Rajd Enduro Rally i ADV24 odbędą się w jednym terminie

Enduro Rally 24
enduro
Jezioro Gudowo
13-16.06.2024
Stowarzyszenie FREE
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

 


W 2024 rajd Enduro Rally i ADV24 odbędzie się w jednym terminie, a obie imprezy zostaną zintegrowane w jednym miejscu, w jednej bazie imprezowej. Wstępna data imprezy jaka została ustalona to: 13-16 czerwca 2024 r. Bazą rajdu będzie ośrodek Lubie Resort nad Jeziorem Gudowo. Zapisy na rajdy rozpoczną z początkiem roku 2024.

Od dwóch lat Rajd Enduro Rally 24 odbywa się na Pojezierzu Drawskim, na poligonie w Drawsku. Rajd to impreza o charakterze sportowo-turystycznym dedykowana dla motocyklistów amatorów, którzy nie boją się wyzwań w otwartym terenie i elementów rywalizacji. Rajdy dedykowane są zawodnikom i amatorom rozpoczynającym swoją przygodę z off-roadem. W poprzednich edycjach wprowadzono nowe klasy i podział w klasach. W 2023 na trasie rajdu znajdowały się również odcinki specjalne oraz odcinek nocny. Podstawą nawigacji na trasie jest klasyczna lub elektroniczna nawigacja z roadbookiem.

Klasy Enduro Rally 24 w 2023 r.:

- Rally1 i Rally2 - klasa sportowa, motocykle enduro jednocylindowe (od 250 ccm).

- RallyADV1 i RallyADV2 - klasa sportowa, motocykle enduro i ADV, dwucylindrowe.

- Dakar Legends - klasa sportowa, historyczne motocykle enduro (modelowo do 2002 roku). Klasa jest dedykowana motocyklom z epoki rajdu Paryż – Dakar, ich odpowiednikom i ciekawym konstrukcjom zbudowanym na wzór starych rajdówek do końcówki lat dziewięćdziesiątych.

- Rally Academy - klasa bez rywalizacji sportowej. Motocykle enduro i ADV (od 250 ccm).


Najbardziej dwymagająca klasa Rally, w której startować mogą lekkie motocykle enduro i najlżejsze, najbardziej wysilone i przeznaczone do zmagań w błocie jednostki o pojemnościach od 250 ccm do 690 ccm. Rally to klasa dla bardzo ambitnych amatorów, jak również dla bardziej doświadczonych posiadaczy motocykli enduro z licencjami zawodowymi. W tej klasie startują motocykliści, którzy cenią wyzwania w trudnym off-roadzie.

Kolejna klasa to Rally ADV. To również klasa dla ambitnych amatorów, poruszających się jednak na większych i cięższych jednostkach adv, enduro turystykach od od 600 ccm do 1 200 ccm. Z reguły w klasie tej startują amatorzy na motocyklach fabrycznych, z pewnymi nieznacznymi modyfikacjami i usprawnieniami. Tu trasy przygotowane zostały już nieco odmiennie, jednak z położeniem akcentów sportową rywalizację i pokonywanie trudności, drogi szutrowe i wyzwania cross-country. Te trasy charakteryzują się dłuższą dojazdówką i offroadowymi odcinkami specjalnymi z pomiarem czasu. 

Dakar Legends to klasa sportowa, gdzie mogą startować "historyczne" motocykle enduro o pojemność od 600 ccm do 1 200 ccm, których model wszedł do produkcji przed rokiem 2000, a ich prototypy lub wersje produkcyjne brały udział w Rajdzie Dakar. 

Dwie najmniej wymagające klasy o profilu turystycznym, to klasy ADV i wcześniej nazywana Easy Rally, teraz Rally Academy. To najmniej wymagające klasy o profilu turystycznym, w których mogą startować motocykle o pojemnościach od 250 ccm w pierwszej i przyszli adepci jazdy enduro (w przyszłości) w drugiej.

 


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres