2. edycja MCFF w formule MMA - MotoFrankenstein FG Ząbkowice Śląskie 2022

2. edycja MCFF w formule MMA
impreza motocyklowa i MMA
Ząbkowice Śląskie, Hala Słoneczna
26.03.2022
MotoFrankenstein FG
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Kluby motocyklowe będą walczyć w formule MMA na 2. edycji MCFF - Motorcycle Clubs Fight Federation. W marcu szykuje się nie lada gratka. Klub motocyklowy MotoFrankenstein FG Ząbkowice Śląskie jest współorganizatorem i jednocześnie gospodarzem drugiej edycji gali MCFF (Motorcycle Clubs Fight Federation). Co to jest MCFF? To nowa formuła federacji sztuk walki w formule MMA. Sam pomysł wyszedł bezpośrednio z klubu motocyklowego Choppers Garage Lubawka. To oni wpadli na genialny pomysł, że bikerzy są nie tylko aktywnymi fanami motocykli, ale też różnych sztuk walki i można by połączyć te dwie rzeczy, z korzyścią dla sportu i wydarzeń motocyklowych. Pierwsza edycja gali odbyła się 4 września 2021 w sali wałbrzyskiego hotelu Maria. Organizatorem był klub motocyklowy Choppers Garage Lubawka. W marcu odbędzie się jednak kolejna edycja imprezy.

Początkowo rywalizacja w formie pojedynku, była tylko dodatkiem do zlotów motocyklowych. Potem pomysł jednak uległ modyfikacji. Czemu by nie utworzyć profesjonalnej federacji sportów walki, w której będą startować zawodowcy i amatorzy reprezentujący siebie i jednocześnie barwy klubów motocyklowych. Taka federacja powstała na początku 2021 r. w ramach Dolnośląskiego Kongresu Klubów Motocyklowych. Na czym polega idea federacji?

Mówiąc skrótowo, federacja będzie organizować eventy i aktywować motocyklistów i profesjonalnych zawodników, którzy będą walczyć na ringu w formule MMA. Pierwsza gala odbyła się w Wałbrzychu w 2021 r. Na imprezę przyjechało kilkuset motocyklistów z całej Polski, by walczyć pod różnymi barwami klubowymi. Prawdziwym jednak rodzynkiem byli zawodnicy, którzy rywalizowali na zawodach. Trzeba przyznać, że nie było taryfy ulgowej. Poziom walk i oprawy był bardzo profesjonalny i przypominał najlepsze imprezy najlepszych federacji w Polsce. Na poprzedniej edycji gali doczekaliśmy się 7 walk MMA, koncerty, a na koniec wszyscy zaproszeni bawili się w ramach oficjalnego afterparty. Podczas gali walczyli zawodnicy klubu Contender Kamienna Góra. Walka wieczoru rozegrana została między Januszem Ziębą (Contender Kamienna Góra) a Szymonem Wieczorkiem (MMA Witkowo). Po zaciętej walce jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Szymon Wieczorek.

Na event przybyło wiele motocyklowych klubów, z całej Polski. Kolejna edycja MCFF już 26 marca 2022 roku w Ząbkowicach Śląskich. Gospodarzem będzie tym razem klub Motofrankenstein FG. Zaplanowane są już pierwsze walki osób oficjalnie związanych z klubami motocyklowymi (prospect, support).

I najlepsza informacja. Wszystkie kluby motocyklowe, które chciałyby wystawić swoich zawodników, mogą jeszcze zgłosić akces do walki na kontakt – .


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres