XV Polish Bike Week 2022 - Karpacz

Polish Bike Week 2022 - Karpacz
zlot motocyklowy
Karpacz, ul. Obrońców Pokoju
4-7.08.2022
HD-Tour
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.68 (34 Votes)

 

Aktualizacja: Mamy już wstępny zarys programu na tegoroczną edycję XV POLISH BIKE WEEK KARPACZ. Zapowiada się bardzo intensywny weekend, nie tylko od strony motocyklowej, ale też koncertowej i muzycznej. Swoje występy przewidzieli wstępnie następujący artyści i wykonawcy:

Jack Moore (Gary Moore tribute Band),
Marek Piekarczyk (TSA),
Cezar "The Ceez" Okrasa (Polska/USA)
Krzysztof Baranowicz (Zdrowa Woda)
Paweł Piecuch,
Marek Raduli (Giganci Gitary,Ania Wyszkoni), Jacek Królik (Giganci Gitary, Krzysztof Cugowski), Mietek Jurecki (Budka Suflera),
Wojciech Pilichowski,
Jacek Markuszewski (Demono + Robert Chojnacki), Andrzej E-moll Kowalczyk (Zemollem Session), Jacek Zwierzchlejski „Rudy”.


Na terenie festiwalu będą znajdować się dwie sceny muzyczne: Plac Relaks i scena nazywana Plac Kortina. Nagroda główna motocykl Harley-Davidson® Sportster 1200 z aerografem Jim Beam® zostanie wylosowana w sobotę. W trakcie całej imprezy będą zbierane fundusze dla Domu Muzyki w Rudzie (integracyjny dom pracy twórczej dla osób z niepełnosprawnościami) oraz wielka ogólnopolska akcja „MOTOSERCE”.

Pole namiotowe będzie znajdować się przy ulicy M. Curie Skłodowskiej - patrz na mapie poniżej. Możliwość przyjazdu na pole namiotowe od 4 sierpnia od godziny 10:00. 

O ile udział w festiwalu jest darmowy, to pole namiotowe jest płatne. Jednorazowa opłata za osobę za pobyt wynosi 60 PLN. Do tego musicie doliczyć opłatę za rozbicie namiotu do 4 osób w wysokości 20 zł. PLN i opłatę klimatyczną w wysokości 2,50 zł za dzień. Parkowanie motocykla jest bezpłatne, natomiast jeśli ktoś zdecyduje się przyjechać innym pojazdem, będzie musiał zapłacić:

opłata za parkowanie auta na terenie pola biwakowego - 100 zł
opłata za mały CAMPER - 120-150 zł

Rozkład Jazdy 2022

CZWARTEK - 04.08.2022


18:00 - DJ Dyskoteka pod wielkim namiotem - wstęp wolny
20:00 - Ognisko w stylu „Blues Brother’s Jail” - DJ „on air” oraz gościnie kapela z USA z klubu „SOKÓŁ” MC Chicago USA z Jackiem Zwierzchlejskim „Rudym”
22.00 - Disco by Janek - Dwór Liczyrzepy w ramach disco konkurs na najlepsze przebranie wieczoru
22:00 - Plac KORTINA na scenie zapowiedzi licytacji i prezentacja głównej nagrody Motocykla Harley- Davidson i prezentacja gitar:  (gitara Vantage z Matsumoku w Japonii) podpisanej artystów: podpisy Jacek Krzaklewski, LeBurn Maddox (USA), Andrzej Malcherek, Andrzej


PIĄTEK - 05.08.2022


11:00 - Oficjalne otwarcie HARLEY STREET z udziałem władz Harley-Davidson Europe oraz Burmistrza miasta Karpacz
11:00-15:00 - Wycieczki motocyklowe z klubem H.O.G Chapter Wrocław Poland
15:00 - 17:00 - Eliminacje XI Mistrzostw Polski Motocyklistów w Slow Ride
15:30 – Stunt Story Maciej "DOP" Bielicki
15:30 - 17:00 - Loża Szyderców – paradne przejazdy najładniejszych motocykli i klubów
16:00 - Scena główna Muzyka pod Śnieżką - motocyklowa lista przebojów Artura – DJ
18:00 - Scena główna Muzyka pod Śnieżką – motocyklowa lista przebojów Artura – DJ
19:00 - 20:30 - Koncert Marek Piekarczyk „TSA” zaprasza: laureaci programu The Voice of Poland min: Łukasz Łyczkowski & 5 Rano
19:45 - Otwarcie uroczyste imprezy przez organizatorów, Burmistrza Karpacza
21:30 - Koncerty ZEMOLLEM SESSION gościnnie zaśpiewa Marek Piekarczyk (TSA), oraz takich kapel i wykonawców jak: Cezar "The Ceez" Okrasa (USA), Paweł Piecuch, Marek Raduli (Giganci Gitary), Jacek Królik (Giganci Gitary), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Wojciech Pilichowski, Jacek Markuszewski (Demono + Robert Chojnacki), Andrzej E-moll Kowalczyk
22:45 namiot pod sceną główna – motocyklowa lista przebojów Artura - DJ

SOBOTA - 06.08.2022 


10:00 - 14:00 - Eliminacje XI Mistrzostw Polski Motocyklistów w Slow Ride
11:00 - Po raz drugi Maciej DOP Bielicki (połączenie dwóch placów pokaz przy Hotelu RELAX)
12:00 - 15:00 - „Śpiewać każdy może” w Nnamiocie pod sceną dla wykonawców nagrody Jim Beam
13:00 - 15:00 - Loża szyderców strefa HOG
15:00 - 16:00 - Dojazd do miejsca i formowanie parady
16:00 - 16:30 - Wielka Parada Motocyklowa AD 2022
17:00 - Finał XI Mistrzostw Polski Slow Ride
18:00 - Odsłonięcie nowych śladów w Alei Entuzjastów Harley-Davidson® Ul. Obrońców Pokoju
18:00 - Muzyka pod Śnieżką – motocyklowa lista przebojów Artura
19:00 - 20:00 - Koncert „Rebelia Band” wystąpią min: Zbyszek Bieniak (Oddział Zamknięty i Rezerwat), Andrzej „Pierwiastek” Potęga (Krzysztof Jary Jaryczewski &OZ), Rafał Rogulski (Andrzej Nowak Złe Psy)
20:30 - 22:00 - Losowanie nagrody głównej motocykla Harley-Davidson oraz nagrody Harley na tydzień od Appaloosa, nastepnie licytacja gitary podpisanej przez polskich artystów i gitary zespołu SCORPIONS wraz z podpisami całego zespołu 
20:30 - 22:00 - Koncert gwiazdy festiwalu: JACK MOORE & GARY MOORE TRIBUTE BAND
23:00 - Pożegnanie z publicznością, DJ w namiocie do białego rana
 

Polish Bike Week – Piknik Entuzjastów Harley-Davidson. Z reguły do Karpacza przyjeżdża kilka lub kilkanaście tysięcy miłośników motocykli, by bawić się na udostępnionej dla motocyklistów Harley Street. Jednak na otwartej dla wszystkich imprezie poza motocyklistami bawią się również i uczestniczą okoliczni mieszkańcy i turyści. Ulica Obrońców Pokoju w Karpaczu zmienia się na kilka dni w miasteczko motocyklowe. To tu odbywają się prezentacje, pokazy i konkursy np. jazdy ekstremalnej na motocyklu w wykonaniu  Macieja "Dop" Bielickiego, Mistrzostw Polski Motocyklistów Slow Ride i sobotniej parady motocyklowej.

XIV edycja Polish Bike Week 2022 w Karpaczu, będzie miała jak zwykle charakter otwarty i w zasadzie bezpłatny. Podczas spotkania zbierane są środki na cele charytatywne. O końcowym kształcie programu dowiemy się w przyszłym roku.

Wielka parada motocyklowa odbywa się w sobotę - zbiórka od 16.00

Polish Bike Week to darmowe i otwarte dla wszystkich spotkanie motocyklistów. To jedna z największych imprez w województwie dolnośląskim i kilka (kilkanaście)tys. motocykli (dane w poprzednich latach) przewijających się w trakcie kilku dni, na paradach, koncertach. Centrum eventu znajduje się przy restauracji Dwór Liczyrzepy. W 2018 roku Polish Bike Week był oficjalną imprezą największej organizacji zrzeszającej środowisko Harley Owners Group.

W zeszłym roku w Karpaczu odbywał się również "III Zlot HD Springer - dla właścicieli FLSTS - Karpacz - zobacz więcej informacji tutaj.

W tym roku będzie w końcu oficjalne pole namiotowe. Zapowiada się z rozmachem. Koncerty na dwóch scenach, dziesiątki wystawców, strefy gastronomiczne wystawowe klubowe. Poniżej schemat - plan XV POLISH BIKE WEEK.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres