6. Rajd Koguta 2022 - Oława – Giżycko... zabytkowe opanują Mazury

VI Rajd Koguta
pojazdy zabytkowe i blok wschodni
Oława – Giżycko
16-19.06.06.2022
zabytkowe.com.pl
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

 

VI Oławski Charytatywny Rajd Koguta w tym roku wystartuje 16 czerwca 2022 r. Załogi pojazdów samochodów i motocykli min. 25-letnich będą miały dwa dni na przejazd kolumną na Mazury. To 6. edycja rajdu, który ma charakter charytatywno - krajoznawczy, a głównym celem jest integracja środowisk motoryzacyjnych i zebranie środków finansowych na organizacje na rzecz dzieci. W zeszłym roku uczestnicy rajdu pojechali z Oławy do Zakopanego, a w tym będzie to kierunek na Giżycko. Fundusze zbierane są od sponsorów i ze składek jakie każda załoga zobowiązana jest wpłacić: w tym roku minimum 600 PLN od auta, a motocykliści 200 PLN od motocykla. Ile zebrał organizator w poprzedniej edycji rajdu?

530000 PLN -  tyle czestnicy rajdu wpłacili dla chorych dzieci, fundacje, domy dziecka, schroniska dla zwierząt i na budowę studni w Kenii.

W rajdzie mogą wziąć udział pojazdy mające minimum 15 lat, pod warunkiem że zostały wyprodukowane w Polsce lub bloku wschodnim. Wszystkie pozostałe pojazdy, jakie nie mają napisu "made in Poland" mogą wsiąść udział w rajdzie pod warunkiem daty produkcji przed 1995 rokiem. Rajd Koguta to duże wyzwanie techniczne i organizacyjne, w które zaangażowane jest wielu osób i instytucji. W tym roku sponsorem i współorganizatorem jest miasto, gmina i powiat Oława i Miasto Giżycko i burmistrz tego miasta, który zaoferował wsparcie w organizacji koncertów, pomoc służb miejskich, pomoc medyczną oraz grochówkę wojskową dla uczestników imprezy. Pozostałe koszty organizacji rajdu pokrywa również firma Wena z Oławy, natomiast zebrane pieniądze przez uczestników trafią do chorych dzieci i kilka fundacji, schroniska i fundacji dla zwierząt.

VI Rajd Koguta startuje 16.06.2022 w Oławie. Przejazd po trasie na Mazury będzie przebiegał przez Warszawę. Meta będzie znajdować się na plaży w Giżycku. Nie powinno zabraknąć miejsca dla wszystkich na 4 ha plaży, gdzie będzie można postawić pojazdy i spędzić wspólnie sobotę. Załogi będą miały dwa dni na dojazd z Oławy do Giżycka. Wieczorem 18 czerwca zapowiedziane są koncerty, grochówka, wręczenie nagród, oficjalna ceremonia zakończenie rajdu. Zapisy na Rajd Koguta 2022 już są aktywne, a liczba miejsc jest limitowana. Rejestrację możecie aktywować na stronie zabytkowe.com.pl tylko do 10 czerwca 2022 r. 

Rozkład Jazdy


W tym roku organizator jest również w trakcie formalności związanych z założeniem fundacji „Rajd Koguta”.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres