XVII Polish Bike Week 2024 - Karpacz

Polish Bike Week
zlot motocyklowy
Karpacz, ul. Obrońców Pokoju
01-04.08.2024
HD-Tour
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

 

Czekacie na informacje dotyczące kolejnej XVII edycji POLISH BIKE WEEK KARPACZ. W tym roku Piknik Entuzjastów Harley-Davidson przypada jak zwykle na początku sierpnia, w terminie od 1 do 4 sierpnia 2024 r. Jest to jeszcze informacja nieoficjalna, ale niebawem zobaczycie potwierdzenie imprezy na wielu kanałach oficjalnych i piękny plakat. POLISH BIKE WEEK KARPACZ to jedna z największych imprez entuzjastów marki Harley Davidson w województwie dolnośląskim. Impreza organizowane jest przez kilkas podmiotów: H-D Tour w partnerstwie z Harley-Davidson® Wrocław Appaloosa, Wroclaw Chapter Poland H.O.G. i Miasto Karpacz. Pod względem rangi i rozpoznawalności to jedna z bardzo znanych imprez w Polsce i w Europie, porównywalna do takich kultowych eventów jak European Bike Week - Faak am See w Austrii. Oczywiście na imprezę przyjeżdżają nie tylko posiadacze marki HD, ale też wiele innych użytkowników motocykli wszystkich marek. Impreza ma charakter otwarty dla wszystkich bez względu na przynależność klubową i rodzaj motocykla na jakim jeździsz.

 

Miasteczko motocyklowe i pole namiotowe w Karpaczu

Główna baza i miasteczko zlotowe znajduje się w Karpaczy przy restauracji Dwór Liczyrzepy, a camping - pole namiotowe, trochę wyżej w okolicach ulicy Skalnej. Obszar imprezy podzielony został na kilka sektorów. Dwa główne sektory to: teren CORTINA i teren RELAKS. Przy strefie Relaks znajduje się scena główna, biura festiwalu, odbywają się wszystkie najważniejsze imprezy i znajduje się gastronomia. Natomiast w strefie Relaks znajdziecie miejsca parkingowe i pole namiotowe. Camping jest zresztą dość nowym pomysłem wynikającym w potrzeby chwili, istniejącym od 2022 r. Wcześniej na imprezie nie było czegoś takiego jak legalne pole namiotowe na terenie miasteczka HD. Większość motocyklistów nocuje/wała w czasie imprezy w okolicznych hotelach i kwaterach prywatnych, których jest tutaj dość dużo, ale jest liczna grupa entuzjastów marki, którzy nocują wg. starych zasad motocyklowych, zawsze przy swoim motocyklu, w pałatce lub namiocie.

Ulica Obrońców Pokoju zmienia się na ulicę Harley Street

Jak zwykle w trakcie festiwalu ulica Obrońców Pokoju zostaje przemianowana na ulicę Harley Street, stając się miejscem, gdzie mogą poruszać się tylko motocykle, a ruch pojazdów i samochodów zostaje wstrzymany. Ulica Obrońców Pokoju w Karpaczu zmienia się na kilka dni w miasteczko motocyklowe pulsujące pozytywną energią. Życie na ulicy Obrońców Pokoju - Harley Street nigdy się nie kończy. Do późnych godzin nocnych odbywają się tu koncerty, pokazy motocyklowe i konkursy, trwają spotkania i zabawy. Namioty i okoliczne knajpy i restauracje są otwarte do późnych godzin w nocy, trwają ożywione rozmowy rodaków i turystów, którzy bardzo licznie odwiedzają Karpacz w sierpniu. Co ważne wejście do miasteczka jest darmowe dla wszystkich, również dla turystów, nie tylko motocyklistów, a Polish Bike Week ma charakter otwarty i w zasadzie bezpłatny (nie licząc opłaty za korzystanie z campingu). 

Miasteczko namiotowe pełne jest sklepików, gdzie można kupić akcesoria motocyklowe, wyroby ze skóry i rękodzieła i wtopić się w tłum, uczestnicząc w integracji w barwnym intensywnym weekendzie miłośników marki HD i wszystkich motocykli. Na otwartej dla wszystkich bez względu na barwy klubowe i rodzaj motocykla imprezie, poza motocyklistami bawią się również i uczestniczą okoliczni mieszkańcy i turyści. Oczywiście największą atrakcją odwiedzaną licznie jest kolorowa i niezwykła parada motocyklowa, odbywająca się w sobotę podczas imprezy w okolicach godziny 13.00. Co prawda w 2023 r. ze względu na ciężkie opady deszczu organizator podjął decyzję o odwołaniu Wielkiej Parady Motocykli, ale w tym roku mamy nadzieję, że barwny korowód pojawi się ponownie na ulicach Karpacza.

Warto również wspomnieć, że impreza w Karpaczu to nie tylko zabawa, ale też akcje na cele charytatywne. Podczas spotkania zbierane są środki na różne chwalebne i potrzebne cele. W poprzednich latach łącznie uzbierano ponad 200 000 zł na cele charytatywne, na terenie imprezy przewinęło się ponad 30 000 odwiedzających i 15000 motocykli, a w sobotniej paradzie, o długości 4 km uczestniczyło około 2000 motocykli. Na dwóch scenach swoje występy zagrało bardzo wiele zespołów muzycznych.

Jakie imprezy odbywają się w ramach Polish Bike Week?

Corocznie odbywają się w trakcie imprezy spotkania i imprezy towarzyszące. W tym roku odbędzie się kolejna już 6. edycja imprezy znanej jako Zlot HD Springer - HSOPL - Karpacz. posiadaczy motocykli HD Springer - HSOPL. Od 2023 r. mamy również bardzo ciekawą imprezę zintegrowaną z PBK, Karpacz Custom Bike Show, (nakręcany między innymi przez bardzo znaną ekipę z Game Over Cycles) gdzie rywalizują właściciele i artyści tworzący scenę motocykli customowych w Polsce. Warto wspomnieć oczywiście o Mistrzostwach Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe, jakie mają miejsce w Karpaczu.

Poniżej plan miasteczka motocyklowego w 2023 r. na POLISH BIKE WEEK KARPACZ.

Rozkład Jazdy w 2024 r. Niebawem.

 

Podczas XVI POLISH BIKE WEEK® prowadzona była zbiórka charytatywna oraz wielka ogólnopolska akcja „MOTOSERCE”. Warto zwrócić uwagę na cenne nagrody jakie można było wylosować i wygrać. Najcenniejszą była główna nagroda festiwalu motocykl Harley-Davidson x Jim Beam. A tutaj w galerii poniżej uroczystość wręczenia nagród na Karpacz Custom Bike Show w konkursie customowym. Wygrała wyjątkowa maszyna z Polski. Nagrody powędrowały również do właścicieli nagrodzonych motocykli z zagranicy.


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres