Rajd Enduro Rally 24 - 2023 - kolejny raz na poligonie w Drawsku

Rajd Enduro Rally 24
enduro
Pojezierze Drawskie
15-18.06.2023
Stowarzyszenie FREE
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Rajd Enduro Rally 24 w tym roku ponownie na Pojezierzu Drawskim, a konkretnie na poligonie w Drawsku. Wpadajcie od 15 do 18 czerwca. Rajd to impreza o charakterze sportowo-turystycznym dedykowana dla motocyklistów amatorów, którzy nie boją się wyzwań w otwartym terenie. Szósta edycja rajdu dedykowana jest zawodnikom i amatorom rozpoczynającym swoją przygodę z off-roadem. Wprowadzone zostana nowe klasy i podział w klasach. W 2023 czekają na Was nieco dłuższe odcinki specjalne oraz odcinek nocny. Podstawą nawigacji na trasie jest klasyczna lub elektroniczna nawigacja z road bookiem. Zresztą skala trudności, może być dość indywidualnie dawkowana, bo organizator przewiduje kilka klas, w których można dostosować poziom jazdy do wyznaczonej trasy. Impreza to z reguły wyzwanie 1000 km trasy off-road, w tym 200 km odcinków specjalnych. 

Najbardziej drapieżny pazur wydaje się prezentować klasa Rally, w której startować mogą  lekkie motocykle enduro i najlżejsze, najbardziej wysilone i przeznaczone do zmagań w błocie jednostki o pojemnościach  od 250 ccm do 690 ccm. Rally to klasa dla bardzo ambitnych amatorów, jak również dla bardziej doświadczonych posiadaczy motocykli enduro z licencjami zawodowymi. W tej klasie startują motocykliści, którzy cenią wyzwania w trudnym off-roadzie. Trasy poprowadzone w tej klasie wymagają wcześniejszego przygotowania kondycyjnego, dobrze opanowanej techniki jazdy i optymalnego zgrania techniki z prowadzącym, szczególnie na odcinkach specjalnych, gdzie jest dość zróżnicowany teren.

Klasy na Enduro Rally 24 w 2023 r.:

- Rally1 i Rally2 - klasa sportowa, motocykle enduro jednocylindowe (od 250 ccm).

- RallyADV1 i RallyADV2 - klasa sportowa, motocykle enduro i ADV, dwucylindrowe.

- Dakar Legends - klasa sportowa, historyczne motocykle enduro (modelowo do 2002 roku). Klasa jest dedykowana motocyklom z epoki rajdu Paryż – Dakar, ich odpowiednikom i ciekawym konstrukcjom zbudowanym na wzór starych rajdówek do końcówki lat dziewięćdziesiątych.

- Rally Academy - klasa bez rywalizacji sportowej. Motocykle enduro i ADV (od 250 ccm).Kolejna klasa to Rally ADV. To również klasa dla ambitnych amatorów, poruszających się jednak na większych i cięższych jednostkach adv, enduro turystykach od od 600 ccm do 1 200 ccm. Z reguły w klasie tej startują amatorzy na motocyklach fabrycznych, z pewnymi nieznacznymi modyfikacjami i usprawnieniami. Tu trasy przygotowane zostały już nieco odmiennie, jednak z położeniem akcentów sportową rywalizację i pokonywanie trudności, drogi szutrowe i wyzwania cross-country. Te trasy charakteryzują się  dłuższą  dojazdówką i offroadowymi odcinkami specjalnymi z pomiarem czasu. 

Dakar Legends to klasa sportowa, gdzie mogą startować "historyczne" motocykle enduro o pojemność od 600 ccm do 1 200 ccm, których model wszedł do produkcji przed rokiem 2000, a ich prototypy lub wersje produkcyjne brały udział w Rajdzie Dakar. 

Dwie najmniej wymagające klasy o profilu turystycznym, to klasy ADV i wcześniej nazywana Easy Rally, teraz Rally Academy. To najmniej wymagające klasy o profilu turystycznym, w których mogą startować motocykle o pojemnościach od 250ccm w pierwszej i przyszli adepci jazdy enduro (w przyszłości) w drugiej. To klasy dla tych, którzy mają motocykle i chcieliby zebrać nieco doświadczeń od tych bardziej doświadczonych, liznąć nieco praktyki, obserwować, uczestniczyć w zdarzeniu i ogrzać się nieco w ognisku aury i energii jaka towarzyszy zmaganiom bardziej doświadczonych zawodników. Te klasy odbędą również wstępne szkolenia z jazdy ADV i nawigacji z road bookiem.
W tej grupie turystycznej organizator przygotował 700 km trasy i jednodniowe szkolenie ADV.

 


© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres