Vintage Market na terenie MTP w Poznaniu

VINTAGE MARKET - Poznań
bazar
Poznań
11-12.03.2023
MTP

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

W poprzednich sezonach było na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich muzeum motoryzacji, a teraz włodarze MTP postanowili wyjść do ludu i zrobić coś bardziej ludycznego w stylu bazaru, pchlego targu rzeczy używanych, zabytkowych i nikomu niepotrzebnych. Konwencja jest jednak dość szeroka i nie ogranicza się tylko do motoryzacji, bo hasło Vintage to pojęcie dość szerokie (czasem jak worek do kartofli i można tu upchnąć bardzo wiele). Ciekawe, jak taki rodzaj koncepcji się przyjmie w tak dostojnych murach biznesowych. Podobno pierwsza edycja takiej imprez zaskoczyła samych organizatorów. Teraz ma być drugie podejście Vintage Market, a wydarzenie stanie się tym samym cykliczne na mapie Poznania. Takie są w każdym razie plany, życie pokaże, czy się idea przyjmie. Pierwsza edycja odbyła się w murach Starego Browaru, a spotkanie bazarowe marcowe Vintage Market odbędzie się w dniach 11-12 marca 2023 r. w Hali 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14.

Czy na bazarze Vintage zobaczycie wszystko w konwencji pt. kup i sprzedaj używane części i rzeczy, które zalegają w szafie i na strychu, czy będzie to platforma dla zawodowców, którzy zajmują się bardziej profesjonalnie postarzaniem przedmiotów sprowadzonych z różnych części świata, najczęściej z Chin. Tu jednak jest dość szerokie spektrum do zagospodarowania i inicjatyw. Idea dobra, nie wiadomo jednak, czy załapie w takim miejscu. A miejsce, teren MTP to strefa szczególna, dawniej zarezerwowana głównie dla biznesu, a teraz wejdą tu perełki motoryzacyjne, a może zwykła komercha. Zobaczymy, czy ta idea się przyjmie. W każdym razie, jeśli macie czas od 11 do 12 marca i jesteście w Poznaniu lub okolicach to wpadajcie na teren MTP do pawilonu oznaczonego numerem 4.  Miłośnicy motoryzacji zabytkowej zapewne odnajdą tu trochę pojazdów. Ciekawe, czy będą do sprzedaży, jak to na bazarze. Czy może tylko do oglądania. Będzie jednak bardzo dużo ekspozycji stanowisk niekoniecznie związanych z motoryzacją, bo jak wiadomo Vintage to pojęcie bardzo obszerne.

Bilet wstępu na teren targu 15 PLN.

"VINTAGE MARKET to event rzeczy vintage i z drugiej ręki. Na miejscu czekać będą trzy strefy: targowa, wystawowa i gastro.

Na miejscu:


- Strefa wystawowa - zabytkowe samochody, klasyczne motocykle,
- Strefa targowa - perełki odzieżowe, odzież, biżuteria, winyle, meble, plakaty, analogi, stare ciuchy, wyposażenie wnętrz, a kto wie może cos więcej i jakieś zabytki motoryzacji przyjadą i znajdą nowego właściciela? 
- Strefa gastro - żarełko wiadomo, fastfoody i inne genialne wynalazki cywilizacji

Koncert. Wydarzenie umili nam niedzielny koncert zespołu Średzioki i innych.


Info

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres