Festiwal Folkowy Sielava - Połczyn Zdrój - koncerty muzyki folkowej, warsztaty robienia zabawek ze sznurka

Festiwal Folkowy Sielava
impreza
Połczyn Zdrój
28-29.07.2023
Niezwykły Połczyn
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Festiwal Folkowy Sielava (Sielawa) to niszowy, dwudniowy festiwal o charakterze folkowym nakręcany przez Stowarzyszenie "Niezwykły Połczyn" z siedzibą w Ogartówku w Połczyn Zdroju. Jest to czwarta edycja imprezy pod nazwą Festiwal Folkowy Sielava. Poprzednie trzy edycje imprezy miały swoje miejsce na plaży miejskiej w pobliskim Czaplinku i skupiały głównie zwolenników plażingu, słowiańskich klimatów, muzyki industrialnej, folku i metalu. W tym roku bazą imprezy będzie Połczyn Zdrój, ul Połczyńska 10. To małe, ale urokliwe miasteczko w województwie zachodniopomorskim, znane braci motocyklowej głównie z imprez nakręcanych przez ekipę Motoorłów Połczyn Zdrój.

Wsparcie imprezy od strony organizacyjnej i finansowej zgłosiły nie tylko lokalne władze z miasta Połczyn Zdrój i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, ale też wiele innych podmiotów prywatnych i firm lokalnych. Dzięki temu lista zespołów i atrakcji festiwalowych wydłużyła się nieco i będzie można zobaczyć koncerty takich potentatów na folkowej scenie muzycznej jak: Percival Schuttenbach, Chrust i Żywiołak. Karnet na udział w imprezie kosztuje 230 PLN. To kolejna ostatnia już pula biletów, jakie można nabyć na miejscu w Połczynie lub na platformie kupbilecik. Do czerwca bilety na imprezę można było zakupić w cenie promocyjnej: 160 i 200 PLN. Aktualna cena nie zawiera zniżki.

Można by zapytać dla kogo taka impreza i kto tu przyjeżdża? Ideą spotkania ma być połączenie muzyki folkowej z integracją środowisk i miłośników natury i kultury tradycyjnej, przy okazji "promowanie polskiego folkloru, tradycji ludowych, a także poznanie kultur innych narodów'(...). To wszystko w sosie imprez, prelekcji i warsztatów np. nauki sztuki robienia motanek, amuletów, wyplatania koszyków z wikliny, samodzielnego odlewania i robienia mydła, ręcznego szycia gumek do włosów z materiałów z odzysku, a nawet samodzielnego uszycia ekologicznej torby lub worka na plecy.

Trochę eklektyczna idea i ryzykowane zestawienie? Nic z tych rzeczy. Takie festiwale i imprezy stanowiące miks stylów życia i pomysłów na spędzanie wolnego czasu, zajmowania się odzyskiem, dziarganiem na drutach, resetowania z towarzystwie wyluzowanych osobników, a nawet gromady dzieci, to teraz norma. Koncepcje wypoczynku na wolnym powietrzu, gdzie zestawia się w jednym miejscu zwolenników muzyki folkowej, rockowej, symfonicznej, bikerów, rowerzystów, wakacyjnych szamanów, podróżników i sympatyków skoków na desce, z organizatorami skoków na linie, lotów balonem, czy helikopterem, to teraz najbardziej gorący trend na polskiej scenie eventów i nie tylko w Polsce. Czy taka koncepcja się sprawdzi? Jak będzie w przypadku Połczyn Zdroju? Zobaczymy. Trochę zaporowa wydaje się cena biletów wynosząca 230 PLN. Ale bilety na Percival Schuttenbach i Żywiołak nie są tanie. Pewnym zagrożeniem dla tej chwalebnej idei, może być odbywający się w podobnym czasie, całkiem blisko, niemal o rzut beretem - Pol'and'Rock Festival. W zeszłym roku organizator zdecydował się nawet przesunąć termin imprezy, która zgrała się z festiwalem Owsiaka. Gdzie szukać jeszcze odniesień do idei imprezy. Chyba najbardziej podobne miejsce można znaleźć w wiosce historycznej na polach Grunwaldu, podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, na festiwalu Słowian i Wikingów na Wolinie, czy może na festiwalu w Biarritz pod nazwą Wheels&Waves.

W trakcie Sielava Festiwal 2023 będzie odbywać się również Przegląd Muzyczny zespołów wykonujących muzykę folkową, z jej odmianami. Oprócz karnetów dla dorosłych można zakupić KARNETY JUNIOR w cenie 50% zniżką. Takie wejściówki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Dzieci do lat 10 wchodzą za darmo. Bilety jednodniowe dostępne będą w dniu wydarzenia. 

Program wydarzenia:


Info

© mototour.pl
X

Mototour.pl

Dziękujemy za wsparcie naszego portalu. Zależy ci na tej fotografii. Napisz do nas na adres